fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Krajčí vymenil riaditeľa kardiologického ústavu za hutníka

Marek Krajčí je podľa Zväzu ambulantných poskytovateľov slabým ministrom. Fotokoláž (via TASR)

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) dosadil na post generálneho riaditeľa Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) hutníka. Minister vymenil doterajšieho šéfa Františka Sabola za Antona Juru, ktorý je podľa rezortu zdravotníctva „má dlhoročnú prax v špičkovom riadení v prevažne priemyselných spoločnostiach na Slovensku, ale aj v USA a Kanade.“ Informovala TASR.

Podporu odvolanému riaditeľovi a predsedovi predstavenstva Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) Františkovi Sabolovi  vyjadrili  zamestnanci VÚSCH, odborári, Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (LF UPJŠ) v Košiciach aj vedenie mesta.

Na priečelí budovy zamestnanci umiestnili transparenty s nápisom „Nášho generálneho riaditeľa si nedáme!“. „Stretli sme sa tu, aby sme prejavili svoju plnú podporu nášmu generálnemu riaditeľovi. Nevieme a nechceme si predstaviť, žeby v časoch pandémie, keď ohrozujeme svoje zdravie a životy, keď bojujeme za život našich pacientov, vystriedal pri kormidle tohto špičkového ústavu profesora kardiochirurgie študovaný hutník bez akejkoľvek skúsenosti v zdravotníctve,“ povedal člen dozornej rady volený zamestnancami Ján Luczy.

Jura je podľa rezortu skúseným manažérom v oblasti krízového manažmentu, ekonomického riadenia a v projektovom riadení zmien.  Nové vedenie má inštitúciu viesť do ukončenia výberového konania, ktoré rezort plánuje vyhlásiť v blízkej dobe. „Verím, že aj vďaka tomu sa podarí manažmentu pritiahnuť naspäť do nemocnice špičkových odborníkov, ktorí v uplynulých rokoch z VÚSCH odišli,“ povedal  Krajčí.

„Je to rozhodnutie neodôvodniteľné, nesprávne a skutočne politicky hlúpe,“ uviedol v reakcii exminister zdravotníctva a zároveň bývalý primátor Košíc Richard Raši.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info