fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Harabin: „Za peniaze na reklamu vakcín mohlo byť dosť lieku pre všetkých nakazených“

Štefan Harabin / Fotokoláž (via SITA)

Bývalý sudca Štefan Harabin sa pustil do hospodárenia na Ministerstve zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré nie je v záujme pacientov a dokonca ho podľa neho sprevádzajú porušenia viacerých zákonov.

„Ministerstvo zdravotníctva spustilo kampaň s názvom Vakcína je sloboda. S celebritami, ktoré podporujú očkovanie. Miesto skoro 84 tisíc eur na propagáciu očkovania celebritami, mohli radšej nakúpiť liek Ivermektín, ktorý sa ukázal byť účinný proti Covidu.“ Začína celkom mierne svoj blog na webe blog.pravda.sk Štefa Harabin.

Harabin čitateľovi pripomína, že „Čaputová nedávno podvádzala zápisom do komory advokátov. V reklame teraz vystupuje dokonca v prospech vakcín zahraničných farmaceutických firiem, čo je pre Slovensko podobne dehonestujúce, ako pre Rusko, keď Gorbačov vystupoval v reklame na McDonalds.“

Harabin: Ako sa mohla Jankovská dostať k veľkému množstvu liekov?!

„Kampaň pre ministerstvo zdravotníctva stojí 84 tisíc eur. Pritom pre nemocnicu v Kežmarku, alebo vo Svidníku by táto suma bola balzamom na dušu všetkých chorých a odkázaných na ich pomoc.“ Hodnotí ekonomickú rovinu takto prezentovanej podpory očkovania Harabin. Dôrazne však pripomína aj právne aspekty účinkovania hlavy štátu v takejto reklame:

„Čaputovej treba ešte pripomenúť, že podľa Ústavného zák. č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov: Čl. 4 ods. 2 písm. f) – Verejný funkcionár sa musí pri výkone svojej funkcie zdržať všetkého, čo môže byť v rozpore s týmto ústavným zákonom. Na tento účel verejný funkcionár nesmie používať svoju osobu, svoje meno a priezvisko, svoju podobizeň, obrazovú snímku, záznam svojho hlasu alebo svoj podpis na reklamu. Čl. 9 ods. 10 písm. e) – Pokuta sa ukladá v sume zodpovedajúcej dvanásťnásobku mesačného platu verejného funkcionára, ak verejný funkcionár poruší povinnosti podľa čl. 4….Pokutu ukladá Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií v zmysle § 58 ods. 1 písm. b) Rokovacieho poriadok parlamentu. Kedy Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií uloží pokutu Čaputovej?“ Verejne sa pýta Štefan Harabin.

„Matovič podvádzal a bude podvádzať,“ poukazuje na premiéra Štefan Harabin

Pokračuje témou nehospodárneho nakladania s finančnými zdrojmi v čase obrovskej krízy: „Miesto reklamných kampaní, by sa tieto peniaze mohli využiť aj na nákup lieku Ivermektín, ktorý sa ukázal účinný pri liečbe pacientov s Covidom a výrazne aj znižuje šírenie infekcie. Včasná liečba rýchlo vylieči pacientov a takmer okamžite zastavuje vylučovanie vírusu do okolia a tak zabraňuje aj jeho šíreniu. Jeho najväčším nedostatkom je zrejme skutočnosť, že balenie kúpime „až“ za 3 eurá. Zrejme z tohto dôvodu doteraz nie je na Slovensku a miesto neho ministerstvo zdravotníctva používa neúčinný Remdezivir v cene 2100 eur, na čom niekto nechutne a hyenisticky zarába.“ Píše v citovanom blogu bývalý sudca a právnik Štefan Harabin.

„Za tých 84 tisíc eur, ktoré išli na reklamu pre vakcíny, by bolo dosť balení Ivermektínu pre všetkých nakazených. Cenovo vyjde podstatne výhodnejšie ako testy a vakcíny a okamžite pomôže zachrániť životy.“ Argumentuje ďalej autor blogu. a ešte k tejo téme dodáva, že „za peniaze NÁS Všetkých, by sme mali byť vládou informovaní nielen o benefitoch tejto vakcíny ale aj o rizikách. Tie sú tak obrovské a nejasné, že aj samotní výrobcovia odmietajú niesť zodpovednosť za svoje produkty veľmi rýchlo vyrobené a nevyvíjané štandardne.“

Harabin mal pravdu, keď hovoril o nezákonnom konaní vlády. Generálny prokurátor to potvrdil

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info