fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Bývalý vyšetrovateľ Vačok o kauze Jankovská: Ešte som nevidel, aby sa niekto predávkoval vo väzbe

Bývalá štátna tajomníčka Monika J. FOTO - TASR

Bývalý úspešný vyšetrovateľ a súčasný advokát Peter Vačok sa už stretol s tým, že odsúdení fingujú samovraždy, aby sa dostali do nemocnice, kde sú voľnejšie pomery. No nikdy sa nestretol s tým, aby sa pokúsil niekto o samovraždu liekmi vo vyšetrovacej väzbe, píše portál Pluska.

„V prípade väzby som sa s tým nestretol,“ odpovedal Vačok na otázku, aké má skúsenosti s pokusom o predávkovanie liekmi vo väzbe. Povedal, že po takejto udalosti okamžite nasleduje psychologické vyšetrenie stíhanej osoby.

Vačok tvrdí, že v minulosti sa stretol s viacerými prípadmi, keď sa odsúdení pokúsili siahnuť na život. „Zo svojej praxe si pamätám niekoľko prípadov z výkonu trestu. Niektorí odsúdení sa chceli dostať do lepších podmienok, napríklad do zdravotníckych zariadení. Preto nafingovali pokus o samovraždu. Vedeli, že v takom prípade pôjdu do Trenčína, kde je to benevolentnejšie,“ povedal pre Plusku.

Kotleba: Dnešok potvrdil, že Lučanského zranenia pri prvom incidente neboli následkom pokusu o samovraždu

V článku sa ďalej uvádza, že Jankovskej advokát Peter Erdös sa dozvedel o problémoch jeho klientky z médií. „Nebol som vyrozumený z Ústavu na výkon väzby v Banskej Bystrici, že by sa mojej klientke zhoršil zdravotný stav,“ povedal. Jankovskú chcel navštíviť hneď na ďalší deň, napokon sa mu to však nepodarilo.

„Moja klientka má vedomosť, že som ju prišiel navštíviť, ale vzhľadom na nedeľné udalosti a pondelkový prevoz do Trenčína sa momentálne necíti fyzicky spôsobilá na prijímanie akýchkoľvek návštev,“ povedal.

Jankovská mohla mať aj iný zámer ako pokojnejší spánok, tvrdí Kolíková

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info