fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kolíková priznáva: Otrávenie Moniky Jankovskej považujeme za pokus o samovraždu

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) počas zasadnutia 18. schôdze parlamentu 8. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa priznala, že ani v prípade Moniky Jankovskej nedokázali väzenskí dozorcovia predísť hroziacej tragédii. Bývalá štátna tajomníčka sa požitím liekov pokúsila o samovraždu, uviedla podľa portálu extraplus.sk ministerka.

Z preventívneho dôvodu sa eviduje prípad väzobne stíhanej Moniky Jankovskej ako pokus o samovraždu. Po pondelkovom rokovaní vlády to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Tvrdí však, že z Jankovskej vyjadrení takýto úmysel nevyplýva.

Doteraz nikto nevysvetlil, ako je možné, že bývalá štátna tajomníčka sa vo výkone väzby dostala k väčšiemu množstvu liekov. Na túto okolnosť upozornil aj bývalý šéf najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti Štefan Harabin. Bývalý policajný prezident generál Milan Lučanský zomrel po dvoch dodnes nevyjasnených incidentoch v ústave na výkon väzby v Prešove.

Prípadom Moniky Jankovskej sa už zaoberá Krajská prokuratúra Banská Bystrica.

Fico: Matovičova vláda má jediný bod programu – kriminalizovať opozíciu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info