fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Jedna z Muskových spoločností má opicu s čipom, ktorá dokáže hrať videohry

Ilustračné foto / Pixabay

Elon Musk vyhlásil, že jedna z jeho startup spoločností má testovacie zariadenie, kde sa nachádza laboratórna opica s mozgovým implantátom v podobe čipu, ktorá dokáže hrať videohry, informuje portál RT.

Generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX Elon Musk oznámil informáciu počas priameho prenosu v konferenčnej aplikácii Clubhouse, pričom tiež hovoril o svojej neurotechnologickej spoločnosti Neuralink.

„Máme opicu s bezdrôtovým implantátom v lebke, ktorá dokáže hrať videohry,“ tvrdil Musk a dodal: „Implantát nevidíte, ale opica je šťastná.“

České médiá: Hokejový šampionát by mohol byť opäť v Bratislave, ale bez divákov

Najbohatší človek na svete ďalej tvrdil, že Neuralink má „najkrajšie opičie zariadenia na svete“. V minulom roku Musk predviedol niekoľko ošípaných, ktoré mali čipy v lebkách, vrátane jedného prasaťa menom Dorothy, ktorému bol čip odstránený. „Dorothy prezentuje to, že môžete vložiť Neuralink, následne ho odstrániť a byť zdravý, šťastný a nerozoznateľný od bežného prasaťa,“ vyhlásil vtedy Musk.

Cieľom miliardára je, aby túto technológiu nakoniec využili ľudia, ktorí by mohli mozgom ovládať zariadenia ako smartfóny.

Francúzsko a Nemecko hrozia spoločnosti AstraZeneca súdnym sporom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info