fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Transparentné vymývanie mozgov, alebo ak mimovládna organizácia nevie, kto tu už rok vládne

Erik Tomáš / Fotokoláž (via TASR)

Transparency International zverejnilo pravidelnú správu o vnímaní korupcie v jednotlivých krajinách. Slovensko si v minulom roku pohoršilo o jednu priečku a je na 60. mieste. Neuveriteľné ale je zdôvodnenie, s ktorým táto organizácia prichádza.

„Vraj za pokles Slovenska môže ešte Pellegriniho vláda. Tá pritom bola v roku 2020 pri moci len niečo vyše dva mesiace a viac ako trištvrte roka už riadila krajinu Matovičova vláda.“ Všimol si opozičný politik Erik Tomáš v statuse na sociálnej sieti.

Reprofoto status FB (@Erik Tomáš)

„Logiku v tom budete hľadať márne. Ide o obyčajné vymývanie mozgov a to už svoj reálny podklad má.
Takéto každoročné hodnotenie Slovenska nepripravujú zahraniční experti, ale domáca pobočka Transparency International, ktorá má blízko k pravicovým stranám.“ vysvetľuje Erik Tomáš.

V statuse pripomína, že „v jej vrcholných orgánoch dlhé roky, dokonca ešte aj prvú polovicu inkriminovaného minulého roka, pôsobila Emília Sičáková – Beblavá. Áno, ide o manželku skrachovaného politika Beblavého, ktorého verejnosť v posledných voľbách poslala definitívne na politický cintorín.“ Dodáva autor statusu Tomáš.

„Úbožiak Matovič sa najprv ľuďom vysmial, a teraz ich dorazil respirátormi!“ hnevá sa Erik Tomáš

Bývalý Ficov spojenec Tomáš tvrdí, že „keby sa však dostal v tomto volebnom období do parlamentu (Beblavý – pozn. red. HD) , určite by bol súčasťou vládnej koalície. A tu máte jedno z vysvetlení, prečo za zhoršenie miery vnímania korupecie počas Matovičovej vlády vraj môže ešte Pellegrini… “

„Postoj Transparency International pôsobí účelovo a schizofrenicky aj v tom, že je v pätici organizácií, ktoré tvrdo kritizujú pripravovaný zákon o verejnom obstarávaní z dielne súčasnej vlády. Podľa nich “zvyšuje riziko klientelizmu a korupcie za jednu miliardu eur ročne”. Nehovoriac už o pribúdajúcich kauzách ako zákazky a dotácie dvornému právnikovi OĽaNO, či priamo poradcovi premiéra.“ Pripomína na sociálnej sieti Erik Tomáš.

Erik Tomáš o referende za pád vlády: Niektoré strany predviedli neskutočné pokrytectvo

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info