fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Čech ide pred slovenský súd za útok na policajta počas núdzového stavu

Ilustračné foto - SITA

Tridsaťjedenročný Čech je na Slovensku rekordne rýchlo obžalovaný z útoku na verejného činiteľa. Muž z Českej republiky počas novembrovej demonštrácie proti koronavirusovým opatreniam v centre Bratislavy údajne hádzal po policajtoch kamene a dlažobné kocky, informuje portál ČT24.

„Vyšetrovatelia krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vzniesli Pavlovi R. obvinenie pre obzvlášť závažný zločin, konkrétne útok na verejného činiteľa počas demonštrácie,“ spresnil prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Matej Izakovič.

Obžaloba za útok na policajta bola na českého občana podaná na Okresnom súde v Bratislave. „Tretieho februára sa bude konať neverejné zasadnutie, kde sa rozhodne o výške trestu,“ dodal Izakovič, podľa ktorého je obvinený od demonštrácie, ktorá sa konala 17. novembra, vo väzbe.

V prípade dokázania viny mužovi hrozí 12 až 25 rokov väzenia, v krajnom prípade aj doživotie. S takto prísnymi tresty za útok na verejného činiteľa počíta slovenský zákon pre prípad, že spomínaný zločin vinník spácha napríklad za núdzového stavu.

České média o Slovensku: Kotlebova strana sa rozpadá a zákaz vychádzania bez negatívneho testu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info