fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Matematik Kollár: Skutočným problémom v boji proti korone sú vraj konšpirátori

Matematik Richard Kollár. Foto: YouTube (printscreen FMFI UK)

Najväčším nepriateľom matematikov v boji proti chorobe, z ktorých sa medzičasom stali celebrity, už nie je premiér Matovič, ale konšpiračné teórie, uviedol v statuse na Facebooku matematik Richard Kollár. Avizuje, že na túto tému ide sa diskutovať s Denníkom N.   

„Kto je najväčším problémom nášho boja s pandémiou a ako s ňou vnútorne bojovať? Kto je najväčším problémom nášho boja s pandémiou? Núka sa viacero odpovedí, napríklad slovenskí vedci. Takú odpoveď možno nájsť všelikde nielen na internete,“ napísal Kollár.

Vzniká koalícia SaS a Hlas-SD, tvrdí poslanec zo Sme rodina

„Skutočným najväčším problémom sú však najmä konšpiračné teórie. Či už o podávaní Sava do žíl, o čipoch do modzgu na vatových tyčinkách, o platených hercoch predstierajúcich COVID, o zvážaní pacientov na jedno miesto, aby to lepšie vyzeralo v televízií, či o zázračných účinkoch rôznych chemikálií,“ zhŕňa matematik všetky konšpiračné teórie.

Richard Kollár vidí veľký problém v tom, že konšpiračné teórie a „vo všeobecnosti dezinfoscéna často zámerne, ale aj náhodne spôsobujú spoločnosti veľké škody. A tak sa na túto tému pozrú dnes v pravidelnej utorkovej diskusii iniciatívy Veda pomáha – COVID-19 odborníci,“ pozýva na diskusiu.

„O konšpiráciách budú rozprávať tí najpovolanejší – Zuzana Panczová, Jakub Goda, Jozef Hašto, Dušan Ondrušek a Michal Hvorecký. Diskusiu bude pre zmenu moderovať profesionál – Vladimír Šnídl (redaktor Denníka N – poznámka redakcie),“ vymenúva a dodáva: „Táto diskusia je veľmi špeciálna. Spoluorganizujeme ju spolu opäť s Ligou pre duševné zdravie, Denníkom N, ale po prvýkrát aj s kultúrnou organizáciou – distribučnou filmovou spoločnosťou Film Europe a ich filmovým festivalom,“ pokračuje vo vymenúvaní.

Minulý týždeň viacerí koaliční politici naznačili, či na rovinu povedali, že analytici okolo platformy Dáta bez pátosu – medzi ktorých patrí aj Richard Kollár, majú politické ambície. Každopádne jeden z nich, Ivan Bošňák, už začal asistovať poslancovi za SaS Viskupičovi. Kto bude ďalší? Uvidíme.

Premiér opäť spochybňuje odborníkov. Nepáči sa mu COVID automat, chce iba lockdown a masívne testovanie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info