fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Krajčího sen: Chce plošne testovať každých päť dní

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) považuje za optimálne, ak by bolo možné ľudí testovať každých päť dní. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

„Úplne optimálne by bolo pretestovať sa každých päť dní. Keby sme toto vedeli zabezpečiť, tak by sme mohli veľmi uvoľniť opatrenia. Stále by sme vychytávali pozitívnych medzi sebou,“ vyhlásil Krajčí. Súhlasí s výzvami niektorých samospráv, že ak sa obyvatelia prišli počas skríningového testovania otestovať začiatkom týždňa, na testovanie by mohli prísť znova. Štát by mal takéto možnosti podporovať aj do budúcnosti.

Krajčí tvrdí, že ak by sme oveľa viac testovali, krajina by si mohla dovoliť ďalšie uvoľnenie opatrení. „Jediné, čo nám môže lockdowny skrátiť, je to, že sa budú ľudia zodpovedne testovať, teda najmä tí, ktorí sa budú stretávať s inými ľuďmi, lebo tam sa infekcia šíri,“ vyhlásil.

Otváranie ďalších obchodov a prevádzok za dodržiavania opatrení bude možné, ak 8. februára prejdeme na covid automat a zároveň ak bude počet infikovaných nižší ako 5000.

Ing. Ryzman: Koronavírus prejde cez rúško ľahko ako vlak medzi Vysokými a Nízkymi Tatrami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info