fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ľudia prichádzajú v dôsledku Covid-19 o prácu a úspory, Naď dohaduje s Izraelom kšeft za 148 mil. eur

Podľa Jaroslava Naďa je OĽaNO pripravené po rozpade koalície na rozličné alternatívy. Zdroj: FB / Jaroslav Naď

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) prostredníctvom video hovoru diskutoval s izraelským ministrom obrany Benjaminom Gantzom o nákupe 3D rádiolokátorov v hodnote 148,2 milióna eur, informuje TASR.

V dôsledku prísnych pandemických opatrení krachujú prevádzky, ľudia prichádzajú o prácu a žijú zo zvyškov úspor. Ministra Naďa však v tejto zložitej situácii najviac zaujímajú nákupy vojenskej techniky. Tlačovej agentúre sa pochválil, že s izraelským ministrom Gantzom preberali detaily nákupu 3D rádiolokátorov cez video hovor.

Naď sa smial z vyhodenia Chmelára s Blahom. Volička mu to zrátala: Váš posmech je nemiestny

„Dlho nezodpovedaná otázka zabezpečenia vzdušného priestoru Slovenskej republiky už pozná konkrétnu odpoveď. Dostali sme mandát na realizáciu tohto projektu a ja verím, že sa nám v priebehu nasledujúcich týždňov podarí dorokovať potrebné podmienky a ďalšie kroky, ktoré budú smerovať k dosiahnutiu finálnej dohody,“ uviedol Naď. Doplnil, že obe strany deklarovali pripravenosť začať práce v jednotlivých oblastiach prípravy celého kontraktu.

Vláda schválila, že o obstaraní 17 kusov 3D rádiolokátorov bude rokovať s vládou Izraela. Zmluvu má po rokovaniach a odsúhlasení finančnej časti ministerstvom financií uzavrieť minister obrany do 31. marca. Radary majú stáť 148,2 milióna eur. V prípade, že sa nepodarí dosiahnuť dohodu do konca marca, bude rezort obrany rokovať s vládou Veľkej Británie a následne prípadne s vládou Francúzskej republiky.

Naď opozícii: Kupčíte s ľudskými životmi ako to robil Hitler

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info