fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Uncategorized

Dostane sa Jankovská z väzby? Ako náhradu ponúka súdu nosenie elektronického náramku

Monika Jankovská sa psychicky zrútila / Fotokoláž (via TASR)

Bývalá štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti by sa dnes mala dozvedieť, či sa dostane na slobodu alebo zostane vo väzbe. Prijala by aj monitorovací náramok na nohu.

Dnes o ďalšom osude obvinenej bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej rozhoduje Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Jankovská sa chce dostať z väzby na slobodu. Za mrežami je od marca minulého roka pre úplatky, obviňovanie súdnych rozhodnutí v prospech spoluobvineného Mariana Kočnera, a tiež pre zneužitie právomoci verejného činiteľa a marenie spravodlivosti, píše portál noviny.sk.

Jankovská najprv vinu popierala a s vyšetrovateľmi odmietala komunikovať, dokonca sa rozhodla pre hladovku. Od septembra minulého roka začala spolupracovať s políciou a okrem priznania sa vypovedala aj o iných osobách a pomáha objasňovať inú závažnú trestnú činnosť.

„Moja klientka sa priznala v celom rozsahu ku skutkom, ktoré sa jej kladú za vinu a ktoré priznáva, že spáchala konaním, ktoré rozsiahlo popisuje. Okrem toho významným spôsobom spolupracuje s vyšetrovacími orgánmi. Objasňuje trestné konanie osôb, o ktorých polícia doteraz nevedela. Vypovedá aj k iným osobám v objasňovaní inej závažnej trestnej činnosti. Na väzbu nevidíme už žiadne dôvody. Napriek tomu ponúkame súdu náhradu väzby elektronickým monitorovacím zariadením s čím moja klientka bude súhlasiť a takému obmedzeniu sa podriadi,“ povedal Jankovskej obhajca Peter Erdös.

„Peter Žiga chcel cezo mňa uplatiť sudkyňu!“ tvrdila Jankovská vyšetrovateľovi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info