fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Generálny prokurátor reaguje na neprimerané stíhanie Lučanského počas kolúznej väzby

Na snímke bývalý prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský / Fotokoláž (via TASR)

Podmienky väzobného stíhania, najmä kolúznej väzby, sú od smrti generála Milana Lučanského († 51) čoraz viac diskutovanejšou témou. Prehodnoteniu týchto podmienok sa nebráni ani generálny prokurátor Maroš Žilinka, informuje Nový Čas.

Parlamentná opozícia označila väzobné stíhanie ako „mučiaci nástroj voči obvineným, ktorý ich núti vypovedať“. Najprísnejšia z nich je údajne kolúzna väzba, ktorá je zameraná na zabránenie ovplivňovania svedkov počas vyšetrovania trestného činu.

Generál Lučanský prežil posledné dni života v podmienkach románového Monte Christa

Podľa prokurátora Žilinku sa zmeny v legislatíve dajú urobiť, avšak treba brať ohľad na viacero faktorov. „Musí sa to urobiť spôsobom, aby sme z tej vaničky s vodou nevyliali aj dieťa,” naznačuje generálny prokurátor, že v kolúznej väzbe sa nachádzajú okrem skorumpovaných policajtov či sudcov aj zločinci, vrahovia alebo páchatelia násilnych trestných činov.

Zosnulý generál a bývalý policajný prezident Lučanský zomrel po pokuse o samovraždu práve v kolúznej väzbe, pričom podmienky jeho stíhania mnohí kritizujú vrátane opozície.

Komisia preveruje, aké mal generál Lučanský podmienky vo väzenskej nemocnici

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info