fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Feminizmus je výmysel škaredých žien, vraví ruská herečka

WA 15 New York - Na snímke je v slovníku nafotené slovo feminism. Slovom roka 2017 sa pod¾a renomovanej americkej spoloènosti Merriam-Webster stal výraz "feminizmus". Informovala o tom v utorok agentúra AP. Vo¾ba na toto slovo padla vïaka tomu, že bolo poèas celého roka ve¾mi frekventované, vysvetlil Peter Sokolowski, lexikograf tejto spoloènosti, známej najmä vïaka vydávaniu slovníkov. O titul najpopulárnejšieho slova Merriam-Webster súperili aj výrazy recuse (odmietnu úèas), empathy (empatia), dotard (detinský), federalism (federalizmus), hurricane (hurikán) èi gaffe (faux pas). FOTO TASR /AP This Monday, Dec. 11, 2017, photo taken in New York shows the word feminism listed in the dictionary. Merriam-Webster has revealed “feminism” as its word of the year for 2017 on Tuesday, Dec. 12. (AP Photo/Peter Morgan)

Preklad: Redakcia HD 21/01/2021

Populárna ruská herečka Oxana Akiňšinová vyzvala ženy, aby nechali mužov na pokoji. Pripomína, že za každým silným mužom je predsa takmer vždy minimálne rovnako silná žena. Uviedol Discover24.ru.

Ruská herečka Oxana Akiňšinová nevidí zmysel v boji za rovnaké platy mužov a žien. Podľa nej bez ohľadu na pohlavie bude dobrý odborník vždy patrične ocenený.

Herečka tiež poukázala na fakt, že boj za rovnosť oboch pohlaví je zjavne vopred prehraný. Keďže muži a ženy sú v princípe príliš odlišné bytosti. Akiňšinová je navyše presvedčená, že ak nejaká žena získa významný riadiaci post, okamžite začne cielene ničiť ostatné ženy okolo seba. A jej slávny feminizmus sa tým ihneď končí.

Ruská herečka preto považuje feminizmus čisto za „problém škaredých žien“. Akiňšinovej sú preto myšlienky tohto hnutia úplne ľahostajné.

Zároveň vyzvala všetky ženy, aby nechali mužov na pokoji. Aj muži majú podľa nej tiež právo byť šťastní. A na záver pripomenula rokmi overenú skúsenosť, že takmer „za každým silným mužom treba hľadať minimálne rovnako silnú ženu“.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info