fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Raši: Celoplošné testovanie je medicínsky nezmysel

Richard Raši - FOTO TASR - Oliver Ondráš

Lekár, exminister zdravotníctva a poslanec Hlasu-SD Richard Raši vo videu na sociálnej sieti varuje, že celoplošné testovanie je nielen neúčinné, ale aj nebezpečné.

„Medicínsky nezmysel. Inak sa sa toto celonárodné plošné testovanie, ktoré bude trvať deväť dní a ďalší týždeň budú jeho výsledky priepustkou do prírody či do práce, nazvať nedá,“ vyhlásil opozičný politik.

Raši uvádza, že je to také isté, ako keby sme povedali, že keď sa dám dnes otestovať, tak ma bude vírus dva týždne obchádzať. Ľudí takéto testovanie pred šírením nákazy neochráni, naopak iba zvyšuje riziko nákazy. Nikto nezaručí, že človek sa nemôže nakaziť priamo na testovaní alebo kedykoľvek po ňom.

„Celkový počet pozitívnych sa neznížil ani po prvom celonárodnom testovaní. Len tí, ktorí boli pozitívne testovaní v prvom kole, nešli na testovanie v druhom kole. Takže výsledkom bolo menej pozitívnych, ale len na papieri,“ pripomína exminister. Znižovanie počtu pozitívne testovaných na Covid-19 nie je podľa neho výsledkom Matovičovej práce, ale lockdownu, ktorý stále pokračuje.

 

Doktor Lipták: Mŕtvych je ako po iné roky. Infarkty, porážky a rakovinu vykazujú ako úmrtia na Covid-19.

 

Raši varuje, že Slovensko nie je pripravené na celoplošné testovanie. Máme málo mobilných odberných miest a opäť budú všetku prácu odvádzať samosprávy, ktoré budú musieť zabezpečiť testovacie miesta a zdravotníkov. Upozorňuje, že zdravotníci sú už vyčerpaní a počas celoplošného testovania sa „enormne zvyšuje riziko nakazenia sa a zdravotníci nám potom môžu v nemocniciach chýbať“.

 

Doktor Marec: antigénové testy a navyše v mrazoch? – nezmyselný truc urazeného škôlkara!  

 

„V čase, keď sa šíri vysoko nákazlivá britská forma vírusu, budú ľudia čakať v radoch, lebo objednávkové systémy na konkrétny čas viac nefungujú, ako fungujú. Takto sa môžu zbytočne nakaziť a to už nehovorím o tom, že budú hodiny čakať na výter a výsledky v mrazoch,“ konštatuje Raši.

Hovorí, že testovanie nie je všeliek. Funguje len vtedy, keď sa robí cielene v ohniskách nákazy a najmä na základe odporúčania odborníkov, čo Matovičova vláda ignoruje. „A hoci premiér vyhlasuje, že sme premiantom v antigénovom testovaní, takúto formu povinného testovania doteraz nezvolila žiadna krajina na svete,“ uzatvára exminister.

 

Zlyhanie antigénového testovania v Harmaneckých papierňach – 46 percent nesprávnych výsledkov

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info