fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Gröhling rozhodol, že deti aj naďalej nebudú chodiť do školy

Novela vysokoškolského zákona z dielne ministra školstva Branislava Gröhlinga pobúrila rektorov vysokých škôl. Fotokoláž (via TASR, Shutterstock)

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) rozhodol, že absolútna väčšina žiakov základných a stredných škôl ostáva doma a bude sa učiť dištančným spôsobom. Informuje o tom Tlačová agentúra SR.

„Situácia v oblasti ochorenia COVID-19 je na celom Slovensku veľmi vážna. S odborníkmi sme preto tento plán prehodnotili a zhodli sme sa na tom, že najbezpečnejšie pre všetkých bude ešte chvíľu vydržať. V týždni od 18. januára budeme opätovne informovať o tom, ako bude vyučovanie vyzerať od ďalšieho pondelka 25. januára,“ uviedol Gröhling.

Otvorené môžu byť len materské školy pre deti zamestnancov takzvanej kritickej infraštruktúry a pre deti rodičov, ktorým povaha práce nedovoľuje pracovať z domu. Rovnako môžu byť otvorené školské kluby detí najmä pre deti zdravotníkov, ako aj pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry či pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. Žiaci prvého aj druhého stupňa základných škôl a stredoškoláci sa učia dištančným spôsobom.

 

Belousovová o Kolíkovej v zábavnej relácii RTVS: Toto už nie je Pumpa, ale Žumpa!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info