fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Alpine sa stáva športovou divíziou Renaultu, bude vyrábať elektromobily a pretekať v F1

Reanult-Alpine / Twitter (@donsoku_ponta)

Automobilka Renault zmení svoju značku Alpine na športové divíziu. Pod jej hlavičkou budú jazdiť elektrické, ale stále vysoko výkonné autá. Bude spolupracovať s Lotusom a svoje meno prepožičia tímu formuly 1, informuje portál Novinky.cz.

V rámci premeny francúzskej automobilky Renault, nazvanej „Renaulution“, prejde zásadnou zmenou aj značka Alpine. Stane sa športovou divíziou Renaultu a zlúči pod sebou ako samotnú značku Alpine, tak aj divíziu Renault Sport Cars a Renault Sport Racing.

Najmä tá prvá tretina bude rýdzo elektrická. Značka chystá ostrý hatchback v segmente B, ostrý crossover v segmente C a športiak ako náhradu za v súčasnosti jediný model A110. Ten vznikne v spolupráci s britskou automobilkou Lotus.

„Nová entita Alpine berie tri oddelené značky, aby z nich vytvorila jednu kompletnú spoločnosť… Budeme na cestách a na pretekárskych okruhoch autentickí a high-tech, divokí a vášniví,“ komentuje zmenu Laurent Rossi, generálny riaditeľ Alpine.

Alpine bude mať na starosť aj aktivity Renaultu vo formule 1. To znamená, že pre rok 2021 sa tím bude volať alpine F1 – avšak tu asi elektrický pohon očakávať nemôžeme, aspoň zatiaľ.

Ako to bude s poslednou tretinou, teda divíziou Renault Sport Cars, či bude tiež rýdzo elektrická, zatiaľ nie je jasné. Tlačová správa uvádza, že Alpine bude na špici skupiny Renault v technológiách i napríklad v zákazníckom servise.

Hyundai odhalil, ako bude vyzerať prvý model samostatnej značky Ioniq (FOTO)

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info