fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Komora učiteľov žiada o prednostné očkovanie pedagógov nad 50 rokov

Na snímke zľava učiteľka Mária Rothensteinová, učiteľ Michal Tlelka a vpravo prezident Slovenskej komory učiteľov Vladimír Crmoman. FOTO TASR – Dano Veselský

Slovenská komora učiteľov prostredníctvom statusu na facebooku oznámila, že podporuje zámer ministra Branislava Gröhlinga, aby boli prednostne zaočkovaní kolegovia nad 50 rokov veku, už v druhej vlne očkovania.

„Slovenská komora učiteľov podporuje ministra školstva Branislava Gröhlinga v jeho úsilí presadiť prednostné očkovanie týchto zamestnancov vo vekovej skupine nad 50 rokov veku už v druhej vlne očkovania. Podporujeme tiež prioritné očkovanie všetkých zamestnancov v materských školách, v školských kluboch detí, na prvom stupni špeciálnych škôl a v špeciálnych výchovných zariadeniach,“ napísali SKU.

Slovenská komora učiteľov, podľa statusu na facebooku, vníma celospoločenskú potrebu vytvoriť čo najskôr podmienky na prezenčný spôsob výchovy a vzdelávania.

„Pri tejto forme práce však dochádza k dlhodobému kontaktu zamestnancov škôl a školských zariadení s veľkým počtom detí a žiakov, čo predstavuje vysoké riziko nákazy. Opakované testovanie v školách v akejkoľvek podobe považujeme za náročný, nákladný a nedostačujúci spôsob prevencie. Rešpektujeme potrebu prednostného očkovania zdravotníkov a dôchodcov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou obyvateľstva. Zároveň je však potrebné myslieť aj na obavy zamestnancov škôl a školských zariadení.“

„Plošné testovanie? Viac ľudí sa nakazí, ako zistíme pozitívnych,“ hovorí analytik

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info