fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hyundai odhalil, ako bude vyzerať prvý model samostatnej značky Ioniq (FOTO)

Hyundai Ioniqu 5 / Facebook (Auckland Hyundai)

Sériovú podobu nového Ioniqu 5, hranatého elektrického hatchbacku s retro štýlom, poodhalila stredajšími zábermi firma Hyundai. K úplnému predstaveniu dôjde vo februári tohto roku, informuje portál Novinky.cz.

Predpremiéra ukazuje hranaté tvary a špecifický svetelný podpis novinky. Novinka dostane 20-palcové aerodynamicky optimalizované kolesá. Výrazné lemy blatníkov majú „päťku“ zjavne priblížiť populárnemu segmentu crossoverov.

Hoci do interiéru sa zatiaľ nepozrieme, zástupcovia automobilky hovoria o úplne novom poňatí a ekologických materiáloch. Pod zadnými sedadlami nájdete klasickú zásuvku pre napájanie externých zdrojov.

Automobilka Hyundai rokuje o spolupráci s Apple

Novinka sa inšpiruje v koncepte „45“, ktorého premiéra sa uskutočnila na autosalóne vo Frankfurte v roku 2019. Pôjde o prvé vozidlo na modulárnej platforme E-GMP, ktorá je elektrickou odnožou klasického modulárneho základu nových vozidiel Hyundai a Kia so spaľovacími motormi a hybridnými ústrojenstvami.

Ioniq 5 bude vo februári prvým sériovo vyrábaným počinom čerstvo oddelenej značky Ioniq, ktorá sa špecializuje na elektromobily a digitalizáciu. V roku 2022 dorazí sedan s označením „6“, odvodený od konceptu Prophecy. Na začiatku roka 2024 bude nasledovať Ioniq 7, veľké SUV.

Muž náhodou našiel auto, ktoré mu ukradli pred 17 rokmi

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info