fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Moskovský starosta tvrdí, že polovica obyvateľov mesta je teraz imúnna voči Covid-19

Ilustračné foto: pixabay.com

Zatiaľ čo väčšina európskych veľkých miest dnes dodržiava prísne bezpečnostné opatrenia, aby sa zabránilo šíreniu koronavírusu, Moskva je výnimkou. Starosta mesta Sergej Sobjanin vyhlásil, že až polovica obyvateľov je imúnna voči Covid-19, informuje portál RT.

„Súčasnou možnosťou spomalenia epidémie sú reštriktívne opatrenia, ktoré prijímame, ako aj imunita obyvateľstva,“ vysvetlil v rozhovore pre ruský spravodajský kanál Russia 24. „Výskum uskutočnený v Moskve ukazuje, že asi 50 percent populácie má imunitu voči koronavírusu,“ dodal Sobjanin.

Maduro tvrdí, že venezuelskí vedci vyvinuli liek, ktorý „dokáže zmazať 100% koronavírusových látok“ bez vedľajších účinkov

Starosta zároveň zopakoval, že v blízkej budúcnosti sa neplánuje zavedenie prísnejších opatrení v meste. Súčasné opatrenia, ktoré sa predĺžili do 15. januára, sú oveľa menej reštriktívne ako tie, ktoré sa uplatňujú v európskych mestách, ako sú Paríž a Londýn. Napríklad krčmy môžu byť otvorené až do 23:00. Koncerty v kluboch sú obmedzené na 25 percent kapacity miesta konania a na vonkajšie futbalové zápasy je povolený vstup len obmedzenému počtu divákov.

Vírus bol v októbri hlavnou príčinou úmrtia u 2235 ľudí v Moskve, informovali zdravotnícke úrady vo štvrtok. Ide o viac ako 300-percentný nárast od septembra, keď bol počet obetí 543.

Koronavírusom sa nakazil každý piaty ambulantný špecialista

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info