fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Irán vyhlásil, že šéf výskumu štátneho jadrového programu bol zavraždený

Ilustračné foto / Pixabay

Významný iránsky jadrový vedec Mohsen Fachrizadeh bol v piatok zranený pri útoku pred hlavným mestom Teherán. Neskôr zraneniam v nemocnici podľahol, píše portál RT.

„Bohužiaľ, lekárskemu tímu sa ho už nepodarilo oživiť, a pred niekoľkými minútami naš dlhoročný vysokopostavený manažér a vedec opustil a po rokoch úsilia sa tak stal významným mučeníkom“ vyhlásilo iránske ministerstvo obrany.

Mohsen Fakhrizadeh-Mahavadi bol zasiahnutý počas ozbrojeného stretu medzi jeho ochrankou a neznámymi útočníkmi v meste Absard v provincii Teherán, informovala agentúra Mehr News. Útok podľa zdroj zahŕňal najmenej jednu bombu a následnú prestrelku.

Berlín nezodpovedá za útoky amerických dronov, ovládaných z Nemecka

Iránska organizácia pre atómovú energiu najskôr tieto obvinenia poprela, hovorca Behrouz Kamalvandi uviedol, že všetci jadroví vedci sú „v bezpečí“. Na Fakhrizadeh a jeho bodyguarda údajne zaútočil „samovražedný“ atentátnik pri vchode do mesta Absard.

Vedca údajne zasiahla až následná streľba po tom, čo bol na jeho auto spáchaný bombový atentát. Explózia zasiahla automobil na bulvári Mostafa Khomeini Boulevard. Pri incidente bolo údajne zabitých aj niekoľko ďalších osôb. Zatiaľ neoverenú informáciu priniesla tlačová agentúra IFP.

Ruská raketa Zirkon má rýchlosť 8 Mach a dokáže zostreliť satelit

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info