fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Igor Matovič sa ospravedlňuje za návštevu Borisa Kollára v nemocnici

FOTO: TASR/Jakub Kotian

Premiér tvrdí, že nevedel, že do nemocnice sa ísť nemôže. Upozorňuje, že dodržali hygienické štandardy a uisťuje, že sa vždy stránil akéhokoľvek ostentatívneho využívania/zneužívania výhod, ktoré má k dispozícii.

„Áno, boli sme traja – ja, Richard Sulík a Veronika u Borisa na koaličnej rade,“ začína svoj post na sociálnej sieti premiér. „Pred stretnutím som sa opýtal, či tým neporušujem nejaké nariadenie a bol som uistený, že nie … s tým, že ide o samostatný priestor, kvázi pracovňu predsedu parlamentu, so samostatným vchodom, bez možnosti stretnúť sa s akýmkoľvek iným pacientom … a preto sa na túto situáciu nevzťahuje zákaz návštev,“ napísal ďalej.

Premiér tvrdí, že nevedel, že nemôže ísť do nemocnice na návštevu. „Bez tohoto uistenia by som tam neišiel. Ešte pred cestou tam som dostal info, že vonku by mal byť fotograf, ktorý tam dlhodobo striehne na všetky prípadné návštevy. Na základe toho som mohol ísť anonymným autom priamo do garáže … ale neurobil som to, lebo som dostal uistenie spomenuté vyššie … išiel som známym autom, cez hlavnú bránu s vedomím, že nič neporušujem,“ vysvetľuje Igor Matovič.

Boris Kollár je ultrapapaláš, o akých som napísal knihu, hovorí Beblavý

Igor Matovič upozorňuje, že dodržali najvyššie hygienické štandardy: „Následne, po príchode hore nám prítomná sestra dala plášť, návleky a dezinfekciu na ruky … nepadlo ani slovíčko o tom, že tam, kam ideme, nemôžeme ísť … v momente len náznaku, že robím niečo proti pravidlám, by som sa na podpätku otočil. Nepadlo však ani slovíčko, čo je určite škoda.“

Premiéra hnevá, že ho obviňujú z papalášstva. „Vždy som sa stránil akéhokoľvek ostentatívneho využívania/zneužívania výhod, ktoré mám k dispozícii. Preto na rozdiel od Pellegriniho vôbec nevyužívam možnosť druhého doprovodného vozidla, kedy si môj predchodca doslova užíval svoju “dôležitosť” tým, že všade so sebou ťahal ďalšie plné auto chlapov v plnej ťažkej zbroji a stálo nás to úplne zbytočne státisíce eur. Rovnako jazdu s majákom využívam len v cca desatine prípadoch voči svojim predchodcom … jednoducho, z hĺbky duše papalášizmus nemám rád a neprevádzkujem ho … stačí sa opýtať ľudí z môjho okolia,“ napísal.

Našiel sa už aj vinník. Ale premiér to nie je: „Napriek faktu, že som konal dobromyseľne, niekto silou-mocou hucká v ľuďoch pocit, že sme týmto konaním chceli ľuďom ukázať, že sme niekto viac … za seba hovorím, že nie a som presvedčený aj o dobrom úmysle kolegov. Ale, chápem, že v tejto ťažkej dobe sa to napriek všetkému spomenutému, niekoho dotklo a nedokáže či nechce argumenty počúvať. Týmto ľuďom sa napriek tomu, že s ich odsudzovaním nesúhlasím, týmto verejne ospravedlňujem,“ uzatvára svoje ospravedlnenie premiér Igor Matovič.

Vládna koalícia vyštudovala vysokú papalášsku v zrýchlenom konaní

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info