fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Krajči nevie o koaličnej rade v nemocnici. „Platí zákaz návštev,“ hovorí

Igor Matovič a Marek Krajčí / Fotokoláž (via TASR)

O tom, že sa koaličná rada uskutočnila pri hospitalizovanom predsedovi Národnej rady SR Borisovi Kollárovi, viacerí ministri nevedia. Minister zdravotníctva Marek Krajčí v stredu pred rokovaním vlády uviedol, že sa k tomu nevie vyjadriť a pripomenul, že návštevy v nemocniciach sú zakázané. V tejto súvislosti sa chce porozprávať s premiérom Igorom Matovičom.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) tvrdí, že na stretnutie pozval koaličných partnerov Kollár, ktorý to mal ošetrené a vybavené. „Je potrebné sa pýtať jeho,“ povedal Sulík. Ako dodal, bolo to konštruktívne rozhodnutie.

Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) poznamenal, že to bolo asi nevyhnutné stretnutie. Tvrdí, že keď potrebujete s koaličným partnerom rokovať a on je pripútaný k nemocničnému lôžku, tak by to asi zvážil, aj napriek zákazu návštev. Šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS) uviedol, že má informácie o tom, že Kollár má samostatný vchod aj režim. „Boli dodržané všetky pravidlá v rámci bezpečnosti a ochrany zdravia,“ povedal minister školstva.

Napriek zákazu návštev sa koaliční lídri stretli v nemocnici u Kollára. Riešili rozpad vlády?

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) potvrdil, že predseda parlamentu má samostatný vchod. Myslí si, že keď sa predsedovia koaličných strán potrebovali stretnúť, tak by mali mať vytvorený priestor.

„Táto vec je pre mňa novinka. Ani neviem, že k niečomu takému došlo,“ povedala ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO). Ako členka vlády povedala, že niektoré veci sú také dôležité, že je nutné ako keby prekročiť pravidlá, ktoré sú. Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽANO) tiež o tomto koaličnom stretnutí nevedel.

Dohoda na kandidátovi na generálneho prokurátora v koalícii zatiaľ nie je

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info