HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Merkelová musí ísť, demokracia musí zostať!“ Polícia použila na demonštrantov v Berlíne vodné delá (VIDEO)

Demonštranti v Berlíne / Screenshot Twitter @23_Trinity

Demonštranti vyšli do ulíc v centre Berlína, aby vyjadrili svoj nesúhlas s návrhom zákona, ktorý by zakotvil bezpečnostné opatrenia do nemeckých zákonov. Keď dav odmietol odísť, polícia zadržala niekoľko ľudí a nasadila vodné delá, informuje portál RT.

Tisíce ľudí sa zhromaždili pri ikonickej Brandenburskej bráne, ktorá sa nachádza v samom srdci Berlína, v blízkosti budovy parlamentu. Demonštranti mali cedule s nápismi ako „Prebuďte sa“, „Slobodná reč“ alebo „Mier a sloboda“.

Jedna osoba mala tiež transparent s nápisom „Merkelová musí ísť, demokracia musí zostať!“ s odvolaním sa na kancelárku Angelu Merkelovú.

Boli postavené barikády, ktoré bránili demonštrantom v prílišnej blízkosti Nemeckého spolkového snemu. Na videu tiež môžete vidieť políciu, ako práve zadržala niekoľko osôb.

Policajti sa sťažovali, že niektorí demonštranti porušili obmedzenia týkajúce sa Covid-19, a varovali, že ak „musia rozptýliť dav, nemožno vylúčiť použitie vodného dela“.

Vodné delá boli nasadené následne potom, čo demonštranti odmietli odísť.

Úradníci predtým odmietli tucet žiadostí o zhromaždenie pred budovou parlamentu. V liste, ktorý dostali aj médiá, varovala polícia pred možnými „útokmi“ na Spolkový snem. Počas podobnej demonštrácie v auguste došlo k pokusom vniknúť do budovy.

Očakáva sa, že zákonodarcovia v stredu prijmú návrh zákona, ktorý sa má zakotviť do konkrétneho zákona o ochrane pred infekciami, ako sú pravidlá nosenia masiek a sociálne dištancovanie.

Putin na samite požiadal o zrušenie sankcií pre chudobnejšie krajiny, ktoré bojujú s pandémiou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info