fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Lekári kritizujú vládu: Testovanie v ambulanciách nám už raz zamietli

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Asociácia súkromných lekárov SR tvrdí, že s požiadavkou testovať ľudí antigénovými testami prišla už pred prvým kolom celoplošného testovania na COVID-19. Ako uviedla pre TASR, vtedy však bola jej snaha zamietnutá s tým, že je nutný dozor pri testovaní.

„Tento stav už zrejme pominul, keďže sme sa opäť dostali do hľadáčika Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, a zároveň opäť bez akejkoľvek diskusie. Informácia sa k nám dostala z médií a zo sociálnych sietí,“ reagovala asociácia s tým, že s ňou nič nebolo vopred prerokované, teda ani postup takéhoto testovania ani indikácie či cena.

ASL SR však uviedla, že väčšina všeobecných lekárov si už ale testy nakúpila pred plošným testovaním. „Testy, ktoré máme, vychádzajú v prepočte okolo 10 až 11 eur a pri preplatení sumy 5,20 eura za test je opäť v zisku štát,“ poznamenala s tým, že to v tejto súvislosti ani nehovorí o cene za ochranné pomôcky a dezinfekciu.

Jej zástupcovia dodali, že lekári majú snahu pomôcť svojim pacientom k rýchlej diagnostike a vyliečeniu. „Ale takéto nepremyslené a unáhlené vyjadrenia svedčia i naďalej najmä o nesystematickom riadení,“ upozornili.

Matovič chce, aby Sulík kúpil ďalšie milióny testov. Ten nesúhlasí, prerušil vládu a žiada koaličnú radu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info