HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Viac ako 20 zatknutí po pochode MAGA vo Washingtone

Trump, demonštrácie
Demonštranti MAGA/ TASR

Niekoľko hodín po sobotňajšom „Miliónovom pochode MAGA“ bolo v súvislosti s násilím zatknutých vyše 20 ľudí. Trumpovi priaznivci boli zasiahnutí ohňostrojom len pár blokov od Bieleho domu, informuje Fox News.

Polícia zatkla podozrivého v súvislosti s ohňostrojmi, ktoré boli odpálené v reštaurácii vo Washingtone DC a podľa správ zasiahli Trumpových priaznivcov po sobotňajšom pochode „MAGA Million March“.

Video z incidentu ukazuje veľký dav, ktorý postupuje k reštaurácii P.J. Clarke len pár blokov od Bieleho domu. Uprostred prudkej konfrontácie medzi malou skupinou priaznivcov Trumpa a nepriateľským davom niekto odpálil ohňostroje, ktoré explodovali na terase. Keď sa obe strany snažili opustiť oblasť skôr, ako dorazia policajti, nastal chaos. Všade lietali petardy a nebolo jasné, či bol výbuchmi niekto zranený.
https://www.hlavnydennik.sk/2020/11/15/v-bratislave-sa-opat-protestovalo-proti-bezpraviu-media-opat-mlcia-video/

V nedeľu polícia uviedla, že v súvislosti s ohňostrojom zatkla 26-ročného Javiena Michaela Dawsona. Informovala o tom agentúra WRC-TV. Obvinili ho z útoku nebezpečnou zbraňou.

Išlo o jedno z viac ako 20 zatknutí, ktoré sa udiali v reakcii na vzniknuté násilie. To nasledovalo niekoľko hodín po tom, čo sa v sobotu vo Washingtone zhromaždili desaťtisíce priaznivcov Trumpa. Opakovali prezidentove tvrdenia o podvodoch s voličmi a vyzvali ho, aby nepriznal zvolenie Joeovi Bidenovi.

Mikulec sa vyhráža: Polícia zasiahne proti prípadným utorkovým demonštráciám

Vznikol chaos po tom, čo sa proti sebe pustilo niekoľko pro- a protitrumpovských frakcií. Čierne odetí členovia skupiny Refuse Fascism sa dostali do slovnej potýčky s podporovateľmi Trumpa. Účastníci demonštrácie zatlačili rozpálených protestantov až k policajtom, snažiacim sa udržať poriadok.

Medzi zadržanými bolo šesť osôb obvinených z trestného činu držania zbraní a dvaja boli obvinení z útoku na policajta, informoval denník New York Post. Ďalší boli obvinení z útoku, krádeže alebo výtržníctva.

17.november: opozícia, ale aj Ultras sa chystajú do ulíc, polícia hlási: Pripravení! Žeby opäť MELA?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info