HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Geniálna ľudová tvorivosť, alebo ako sa premiér stáva hviezdou sociálnych sietí

Farmár Patrik Magdoško. Foto: facebook Patrik Magdoško

Farmár a burič Patrik Magdoško. Symbol narobeného zemitého chlapa s rukami od hliny. Tentoraz už aj ako humorista – glosátor.

Najnovší návrh predsedu vlády Igora Matoviča o komunitnom testovaní láme rekordy „lajkovania“ na sociálnych sieťach. Z opatrení vlády sa tak stáva úplná fraška. najnovšie si svoje „polienko“ do ohňa pridal aj farmár Patrik Magoško, známy z celonárodných protestov poľnohospodárov. Redakcia HD prevzala jeho status v kompletnom znení.

Reprofoto textu statusu Patrika Mgdoška

„Idzem ráno do koscela -šturi mi farár paličku do nosa, mám test, šicko v porádku.
Z koscela idzem sebe zacvičiť do fitka- -šturi mi tréner paličku do nosa, šicko v porádku, fajne.
Docvičil mi, idzem še najejesc –, šturi mi kuchár paličku do nosa, šicko v porádku, môžem žejsc rysku.

Mám dluhe vlašiska vyžiram jak Tarzan po tých karantenoch– Silvia moja kaderníčka už me čeka z paličku, šturi mi ju do nosa, už ma aj skafander, juuj vyžira divne ale štriha. Oštrihany mi parádny mi, tá idzem do kina kus podrimac– biletar mi šturi paličku do nosa ,šicko v porádku, podrimal mi v kine kuštičko, šicko v poradku.

Idzem na večeru zo ženu -bo že otvorili fajnu reštaurácia dzeška, šturi mi paličku do nosa taka divna čašníčka , jakbač činska reštika podľa oču typujem, šicko v porádku. Dochodza mi cigaretle, idzem na benzinku– benzinar je z čemernoho, šikovný chlop, pod karkom už pritrimuje westky z jednu ruku blokuje a v druhej už trime totu paličku, testuje me, šicko porádku – ,,paťu možeš dneška kuric“  – dzekujem.

Idzem na poľo sebe odychnuc večer, pokukac na hvizdy, cholem kus pokoja, spoza chribta še mi ozve ďuri z traktora ,, Sluhaj máš test, bo kec ne, taaa tu nemôžeš buc bo neporošne cesnok“.

Otvorím chyžu idzem spac, mám 8 paličkoch v noše ,šicko v porádku, kukám na internece že dze pujdzem jutro, a keľo koštuje plastika nosa.

Dobré som pochopil čo sa chystá? Ak nie opravte ma.“ Pýta sa na záver už celkom vážne narobený farmár.

Ústavný právnik: Predĺžením núdzového stavu vláda prekročila svoje kompetencie!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info