HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Na saudskoarabské veľvyslanectvo v Haagu sa strieľalo

Na snímke diery po streľbe na okne budovy saudskoarabského veľvyslanectva 12. novembra 2020 v Haagu. Incident si nevyžiadal žiadne zranenia. FOTO TASR/AP
Holandská polícia začala vyšetrovanie na saudskoarabskom veľvyslanectve v Haagu po tom, čo budovu vo štvrtok skoro ráno zasiahli strely, informuje portál RT.

Podľa policajného hovorcu Stevena van Santena sa incident odohral krátko pred šiestou ráno miestneho času na ulici Koninginnegracht. Pri incidente sa nikto nezranil, zatiaľ čo médiá informovali o najmenej 20 strelách.

Kriminalisti hľadajú svedkov, motív streľby zostáva zatiaľ nejasný. Fotografie zverejnené v médiách ukazujú početné diery po guľkách v oknách veľvyslanectva.

Z talianskeho deportačného centra unikli traja teroristi

K incidentu pri streľbe došlo len pár hodín po bombovom útoku na západných diplomatov, ktorí sa zúčastnili bohoslužby na deň pamiatky v saudskom meste Džidda. Pred stredajším bombovým útokom, dňa 29. októbra, bol zatknutý saudský muž po útoku a zranení ochranky na francúzskom konzuláte v rovnakom meste.

Európske štáty sú v stave vysokej pohotovosti po tom, ako vo Francúzsku a v Rakúsku boli islamistickí radikáli obvinení z teroristických útokov.

Lovcom pedofilov načapaný český kňaz Puvák je späť. Jeho pokánie vraj už skončilo

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info