HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Zemetrasenie v Turecku a Grécku si vyžiadalo už 116 obetí

Ilustračný obrázok / TASR/AP A member of rescue services takes a break during the search for survivors in the debris of a collapsed building destroyed in the earthquake in Izmir, Turkey, Tuesday, Nov. 3, 2020. Rescuers in the Turkish coastal city pulled a young girl out alive from the rubble of a collapsed apartment building Tuesday, four days after a strong earthquake hit Turkey and Greece. (AP Photo/Emrah Gurel)

Zemetrasenie v Egejskom mori z minulého piatka si vyžiadalo už 116 obetí, z toho 114 ľudí zahynulo v západotureckom meste Izmir a dvaja tínedžeri na gréckom ostrove Samos. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

Turecký úrad pre mimoriadne situácie (AFAD) uviedol, že pri zemetrasení utrpelo zranenia 1034 osôb a 137 si naďalej vyžaduje lekársku starostlivosť. Záchranné a pátracie práce v Izmire ukončili v 15 zo 17 budov, ktoré sa zrútili pri zemetrasení.

Z trosiek obytných domov záchranári vytiahli viac ako 100 ľudí. V utorok sa im podarilo zachrániť štvorročné dievča, ktoré bolo zavalené 91 hodín.

Podľa americkej geologickej služby USGS dosiahlo zemetrasenie v Egejskom mori magnitúdu 7,0. Turecký úrad pre mimoriadne situácie uviedol, že zemetrasenie malo hypocentrum v Egejskom mori v hĺbke 16,5 kilometra a jeho magnitúda bola 6,6.

Expertov desí organizovanosť viedenského teroru. „Útok v Prahe je len otázkou času,“ tvrdí analytik

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info