HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovičove testy, ktoré na nás používa, boli kreované na vírus z roku 2003, tvrdí Harabin

Štefan Harabin Fotokoláž (via SITA)

Matovič nevyberal kvalitu, tak ako to robia iné štáty EÚ, ale vybral pochybnú firmu.

„Nemecko, čiže tiež štát EÚ ponúka zoznam antigénových testov. Je ich okolo 150 z celého sveta, ale nie je medzi nimi ani jedna kórejská firma.“ Tvrdí Štefan Harabin vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Podľa neho, „testy ktoré sa použili u nás cez víkend, boli kreované na starý koronavírus, ktorý sa vyskytoval v roku 2003 a nie na teraz prítomný nový koronavírus.“ Inými slovami – zrejme sa u nás testuje negativita alebo pozitivita koronavírusu v organizme testom, ktorý ho „nepozná“.

Reprofoto statusu FB (@Štefan Harabin)

Harabin ponúka aj vysvetlenie, prečo európsky zoznam testov neobsahuje kórejské testy. Podľa neho je ázijský test odlišný, „typický pre Áziu“. Odvoláva sa na portál m.uspesna-lecba.cz.

Juhokórejský výrobca SD Biosensor totiž v letáku ( pozn. red. HD – podľa portálu, ktorý cituje Harabin) upozorňuje, že testy sú určené len pre pacientov s preukázateľnými príznakmi ochorenia Covid-19 a dôrazne upozorňuje, že testy nie sú schopné potvrdiť alebo vylúčiť ochorenie, slúžia len pre klinickú referenciu!

Výrobca v letáku upozorňuje, že nejde o diagnostický prípravok na určenie ochorenia, ale iba o referenčný nástroj pre určenie rodín vírusov SARS všetkých druhov, testovacia súprava totiž označuje pozitívne aj ľudí s kmeňom SARS-Urbani z roku 2003, ktorým môže byť svetová populácia už dávno premorená!

Harabin tiež uvádza nasledovné: „Príbalový leták v slovenčine je doslova päsťou do tváre pre niekoho, kto žije v naivnej predstave, že sa pôjde otestovať a dozvie sa, či má SARS-CoV-2 vírus, alebo nemá. V skutočnosti máte šancu, že sa to nikdy nedozviete, pretože príbalový leták vás vyvedie z omylu a podľa názoru nášho právnika je to ochrana firmy SD Biosensor pred žalobami, že ich test nefunguje tak, ako sa očakáva. Priamo výrobca totiž hneď v úvode príbalového letáku uvádza nasledujúcu vetu: „Tento test je určený iba zdravotníckym pracovníkom a laboratóriám a používa sa so zámerom včasnej diagnostiky vírusu SARS-CoV-2 u pacientov s klinickými symptómami Infekcie SARS-CoV-2.“

Harabin podal trestné oznámenie na premiéra Matoviča!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info