HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Princ William mal koronavírus už pred ôsmymi mesiacmi! Kráľovská rodina sa to rozhodla utajiť

Princ William. FOTO TASR/AP Britain's Prince William, right, walks with Christchurch Mayor Leanne Dalziel, left, after placing a wreath at the Oi Manawa Canterbury Earthquake National Memorial in Christchurch, New Zealand, Friday, April 26, 2019. The prince is on a two-day trip to New Zealand. (Martin Hunter/Pool Photo via AP)

Rovnako ako princ Charles (71), ani jeho syn a ďalší následník britského trónu, princ William (38), sa nevyhol obávanému koronavírusu. Kráľovská rodina však jeho nákazu takmer osem mesiacov tajila preto, aby na verejnosti nevzbudila ďalšie, ešte väčšie obavy, než v tej dobe panovali, informuje portál Blesk.

Podľa informácií britského denníka Daily Mail sa princ William, rovnako ako jeho otec Charles, nakazil koronavírusom v apríli tohto roku. V tom čase pandémia tvrdo zasiahla celý svet a Británia už patrila k najviac postihnutým v Európe. Navyše už tak vydesení Briti vedeli, že je nakazený nielen Charles, ale aj premiér Boris Johnson (56), ktorý mal veľmi ťažký priebeh choroby a musel byť hospitalizovaný na JIS.

Buď oni, alebo ja! Princ Harry dostal od Meghan ultimátum

Z toho dôvodu sa princ William s kráľovskou rodinou rozhodli jeho nákazu ochorením COVID-19 udržať v tajnosti. Nechceli svojich občanov v už tak ťažkej dobe desiť ešte viac. Teraz neoficiálne zdroje z prostredia kráľovskej rodiny správu potvrdili s tým, že princ mal aj napriek dobrému zdravotnému stavu pomerne ťažký priebeh choroby, ktorý zahŕňal predovšetkým veľké ťažkosti s dýchaním.

Liečbu potom v utajení podstupoval v rodinnom sídle Norfolk, kde sa o neho starali kráľovskí lekári. V karanténe s ním bola aj vojvodkyňa Kate (38) a ich traja potomkovia. U nikoho z nich sa údajne nákaza nepotvrdila a deti trávili dni domácou výučbou.

Conneryho (†90) manželka o smrti prvého Jamesa Bonda: Trpel demenciou!

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info