HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Lekársky odborár Marian Kollár dostal od Smeru dotáciu 183-tisíc na jeho lyžiarske stredisko!

Prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Marian Kollár / Fotokoláž (via TASR)

Je šéf lekárskej komory Marian Kollár taký „chudobný“ lekár na akého sa hrá? Jeho majetky ale hovoria o niečom úplne inom, informuje portál Topky.sk.

Krátko pred víkendovým celoplošným testovaním na COVID-19 sa strhla ostrá „diskusia“ medzi ministrom obrany Jaroslavom Naďom a šéfom Slovenskej lekárskej komory Marianom Kollárom. Práve on sa snažil vykresliť naše zdravotníctvo v biednych podmienkach a zle zaplatených lekároch. Navyše on sám sa vykresľuje ako apolitický. Lenže ako sa ukazuje, je nielen bohatší ako sa prezentuje, ale problém je zrejme aj s jeho apolitickosťou, píše portál Topky.sk

Doktor aj vlastník OravaSnow?
Zdroj: Topky.sk

Marian Kollár totiž, podľa Topiek, nielenže vlastní lukratívny dom v Bratislave, ale v Oravskej Lesnej má rekreačnú chatu a všetko nasvedčuje tomu, že je aj spolumajiteľom lyžiarskeho strediska v rovnakej obci. Viacerí totiž v ňom spoznali človeka, ktorý vystupuje ako vlastník OravaSnow. Stredisko oficiálne prevádzkuje firma Kora Slovakia s. r. o., v ktorej figuruje ako spoločníčka aj Kollárova manželka Katarína. Doktor, ktorý sa pred časom postavil na čelo rebélie lekárov za zvýšenie platov však tvrdí, že nie je majiteľom a nič s tým nemá. A to i napriek tomu, že vystupoval na verejnom zhromaždení, kde firmu a projekt zastupoval pred viac ako 220 svedkami.

Existuje o tom dokonca na ministerstve životného prostredia, ktoré celý projekt posudzovalo, aj dokument. „K akej záťaži? To máte odkiaľ, že ja, Marián Kollár, som sa k tomu vyjadroval? Nie, vylučujem, že som majiteľom, mám tam chatu, to je všetko,“ reagoval Kollár na zistenia Topky.sk. Dokument s názvom rozšírenie a modernizácia lyžiarskeho strediska Oravasnow však hovorí niečo úplne iné o záujmoch doktora Kollára. Priamo sa tam totiž píše, že navrhovateľa zastupujú dvaja zástupcovia MUDr. Kollár a Ing. Škripko, podľa obchodného registra je druhý menovaný spoločníkom eseročky Kora spoločne s Kollárovou manželkou.

Marian Kollár: Slovenská lekárska komora vyzýva vládu na odbornú diskusiu k testovaniu

Nenávratný príspevok 183-tisíc eur
Zdroj: Topky.sk

Topky.sk u Škripka zisťovali, aká bola Kollárova úloha zastupovať firmu Kora a projekt Oravasnow a on nevylúčil, že Kollár firmu zastupoval. „Viete čo, ja presne neviem aká bola jeho úloha, musím sa ho opýtať,“ povedal Topkám Škripko. Verejné prerokovanie sa konalo 13. apríla 2008 v Oravskej Lesnej a podporu projektu vyjadrila v diskusii aj terajšia poslankyňa Smeru a súčasná starostka obce Viera Mazúrová. Doktor Kollár sa priamo v rozprave vyjadruje ako o „ich“ projekte, ktorý bude rozvíjať turizmus. Ľuďom sa snaží vysvetliť, aby ho neposudzovali negatívne len preto, že je z Bratislavy.

Zaujímavé sú však i ďalšie výhody, ktoré na vlek získal. Kollár počas nátlakovej akcie viackrát vylúčil politický vplyv. Topkám sa však podarilo zistiť, že práve lyžiarske stredisko dostalo v minulosti z ministerstva práce nenávratný príspevok 183-tisíc eur. Išlo o výzvu z roku 2009 na podporu zamestnanosti a peniaze mali byť použité na vytvorenie 16 pracovných miest a školenia zamestnancov. Schválený bol Sociálnou implementačnou agentúrou ešte pred voľbami v roku 2010. Podľa internetovej stránky Oravasnow preinvestoval investor na modernizáciu vleku 2,8 milióna eur, informujú v závere Topky.sk.

Prezident lekárskej komory vyzýva ministra obrany, aby sa mu ospravedlnil

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info