fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Teroristický útok v Rusku. Polícia zastrelila 16-ročného tínedžera

Ilustračný obrázok/TASR

Ruská polícia vo väčšinovej moslimskej oblasti Tatarstan v piatok zastrelila dospievajúceho chlapca po tom, čo zaútočil na miestnu policajnú stanicu s Molotovovými kokteilmi a bodol policajta nožom, informovalo ministerstvo vnútra regiónu. Ruské federálne orgány označili incident za „pokus o teroristický útok“.

V ranných hodinách 30. októbra si policajt v meste Kukmor „všimol pri parkovaní svojho vozidla neďaleko policajnej stanice oheň a rozbité sklo na zemi. Neznámy páchateľ hodil ďalšiu fľašu s výbušnou kvapalinou v smere na parkovisko, a potom sa pokúsil utiecť,“ hlásila ruská štátom riadená tlačová agentúra TASS. „Dvaja policajti začali prenasledovať páchateľa. Keď sa policajti dostali k mužovi, začal ich ohrozovať nožom.“ O téme informuje portál Breitbart.

„Mladý muž nereagoval na opakované požiadavky na zastavenie páchania nezákonných činov. Aktívne odolával zatknutiu a jednému z policajtov spôsobil niekoľko zranení nožom, “ uviedlo vo vyhlásení tatarstanské ministerstvo vnútra. „Policajti boli nútení strieľať a muža zastrelili,“ uviedlo ministerstvo. Zranený policajt bol hospitalizovaný a predpokladá sa, že prežije.

Masívny protest vo Varšave proti zákazu potratov (VIDEO)

Ruský federálny vyšetrovací výbor  v piatok uviedol, že to hodnotí ako „pokus o teroristický útok“. Tínedžer podľa ruského štátneho spravodajského webu RT kričal „Alláhu akbar“ („Alláh je nadradený“ v arabčine) a počas besnenia označil políciu za „neveriacich“. „Je pravda, že sa vyhrážal, že všetkých zabije. Kričal na policajtov, že sú nepriateľmi Alaha,“ uviedla tlačová služba tatarského ministerstva vnútra pre ruský spravodajský web Daily Storm.

Podľa denníka Moscow Times ruský kanál Baza Telegram  označil tínedžera za 16-ročného Vitalija Antipova, o ktorom „sa predpokladá, že má väzby na ruské bezpečnostné služby“. „Antipov údajne zverejnil správu na sociálnych sieťach pred útokom, volajúcim po džiháde,“ uviedol kanál Baza.

V nemocnici pre pacientov s Covid-19 nastal silný výbuch po tom, čo začali horieť kyslíkové bomby (VIDEO)

„Duchovná rada moslimov v Tatarstane poprela, že by sa podozrivý zúčastňoval bohoslužieb v ktorejkoľvek zo ich mešít,“ uviedla ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti. „Hovorkyňa tatarského regionálneho ministerstva školstva bez menovania podozrivého uviedla, že sa narodil v sibírskej republike Altaj a presťahoval sa so svojou rodinou 1 800 kilometrov západne do republiky Baškortostan susediacej s Tatarstanom“.

Kukmor, kde sa v piatok uskutočnil pokus o teroristický útok, je mesto s približne 18 000 obyvateľmi v ruskej východo-centrálnej väčšinovej moslimskej oblasti Tatarstan. Podľa agentúry RIA Novosti v piatok polícia v Tatarstane poprela, že by sa útočník pred útokom nachádzal na „zozname extrémisov“.

Ruské vakcíny proti Covid-19 sa nebudú dávať turistom a nebudú sa ponúkať na predaj, kým nebude uspokojený domáci dopyt

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info