HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Aktuálne: Dobrovoľne „zaspievať“ sa rozhodol ďalší vysokopostavený policajt: Koho natrie on?

Ilustračný obrázok / SITA

Dobrovoľne vypovedať sa rozhodol ďalší bývalý šéf v policajných radoch. Tentokrát na prokuratúru zavítal Bernard Slobodník. A za advokáta má teda riadne eso.

Z vysokopostavenými policajtami či sudcami, ale aj prokurátormi a advokátmi, ktorí skončili v rukách polície sa v ostatnom čase doslova roztrhlo vrece. A nejeden z nich sa rozhodol radšej s vyšetrovateľmi spolupracovať v nádeji, že dostane nižší trest. Bernard Slobodník prišiel na Úrad špeciálnej prokuratúry v Pezinku pred deviatou hodinou ráno. Topky ho pristihli pred budovou spoločne v sprievode bývalého ministra vnútra a spravodlivosti, dnes advokáta Daniela Lipšica.

Makó vo výpovediach „nezabudol“ na Slobodníka

Bernard Slobodník prišiel vypovedať v súvislosti so závažnou ekonomickou trestnou činnosťou, zistili Topky. Zdroje z prostredia justícia hovoria o tom, že Slobodník bude spolupracovať s políciou. Dôvodom má byť informácia, že ho vo svojej výpovedi spomína obvinený bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó, ktorý požiadal o status utajeného svedka. Slobodník bol šéfom Národnej jednotky finančnej polície NAKA a zo svojej funkcie odišiel v auguste 2019. Dôvodom mala byť Kočnerova Threema. Meno Bernarda Slobodníka sa však spája s viacerými kontroverznými témami.

Makóa, ktorý vo svojich výpovediach spomína okrem iných aj Slobodníka, zadržali v septembri počas akcie BOŽÍ MLYN. Bývalého šéfa Kriminálneho radu finančnej správy obvinili zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obmedzovania osobnej slobody a korupcie. Trestné činy, ktoré mu pripasujú majú súvisieť so zločineckým gangom takáčovcov. Makó začal okamžite po zadržaní spolupracovať s políciou a požiadal o status utajeného svedka.

Pre výpoveď Makóa skončil minulý týždeň v putách aj šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik či Norbert Paksi, zastupujúci šéf zvláštnych policajných činností, ktorý má vo svojej gescii odpočúvanie a sledovanie v rámci utajených policajných operácii. Obaja sú spájaní so zločineckým gangom takáčovcov. Sudkyňa v nedeľu v noci rozhodla o ich vzatí do väzby.

Ľudovít Makó rozhýbal „stojace vody“. Pre jeho svedectvo proti mocným zriadia špeciálny tím!

Kto je Bernard Slobodník ?

Šéf Národnej jednotky finančnej polície skončil vo funkcii po piatich rokoch. Na pozícii šéfa mal dvoch nadriadených – Tibora Gašpara aj Milana Lučanského. „Pod jeho vedením finančná polícia napreduje a hovoria za neho výsledky,“ povedal vlani pre denník SME prezident polície Milan Lučanský o Bernardovi Slobodníkovi. Ten do roku 2010 pracoval na okresnom riaditeľstve polície v Leviciach. Dva roky sa angažoval ako člen Smeru-SD v regionálnej politike v Leviciach. SMER-u dokonca daroval 11-tisíc eur. V roku 2012 sa vrátil do služieb polície.

Od roku 2014 riadil Národnú jednotku finančnej polície, ktorá spadá pod Národnú kriminálnu agentúru. Je určená na odhaľovanie a vyšetrovanie najzávažnejších foriem majetkových trestných činov, kde bola spôsobená škoda viac ako 6 638 783 eur, ktoré spadajú do pôsobnosti Špecializovaného trestného súdu. Národná jednotka finančnej polície sa tiež zaoberá podozreniami z trestných činov vykazujúcich prvky organizovaného zločinu, so zistením účasti organizovaných a zločineckých skupín alebo zastúpením osôb z prostredia organizovaného zločinu, informujú v závere Topky.sk.

SaS: Lučanský by mal odvolať šéfa finančnej polície Slobodníka, je blízky osobe stíhanej za daňové podvody

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info