HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Azovskom mori explodoval ruský tanker, traja námorníci sú nezvestní

Foto - tlačová služba ministerstva pre mimoriadne situácie KP-Kuban

Počas plavby bez nákladu ropných produktov nastal na palube Generala Hazi Naslamova výbuch. Záchranné zložky pátrajú po nezvestných.

Hlavné velenie ministerstva pre mimoriadne situácie na území Krasnodar oznámilo, že v Azovskom mori došlo k explózii na palube tankera General Azi Aslanov. Výbuch plavidlo poškodil a záchranné zložky doteraz pátrajú po troch členoch jeho posádky. Informáciu priniesol portál kp.ru.

Rosrechmorflot informoval, že výbuch bol taký silný, že došlo k taveniu kovu trupu lode, k požiaru však nedošlo, pretože loď nebola naložená. „Generál Hazi Aslanov“ smeroval z prístavu Temryuk, kde vyložil všetko palivo, do Rostova.

V dôsledku výbuchu sa však tanker naklonil . „Aby sa zabránilo úniku paliva v prevádzkových nádržiach, použili sa motorové čerpadlá. V okolí miesta nehody je momentálne teplota  3 – 7 stupňov,“ uviedol Oleg Volynkin, predstaviteľ hlavného veliteľstva ruského ministerstva pre mimoriadne situácie na území Krasnodar. Podľa Rosmorrechflota má plavidlo dieru v trupe nad čiarou ponoru, na pravoboku má značné konštrukčné škody.

Ruské lodenice, svetoznáme stavbou ľadoborcov, začínajú vyrábať tankery pre ľadovcové moria

Na palube bolo v čase výbuchu 13 ľudí. 10 z nich sa podarilo zachrániť. „Ich stav je uspokojivý. Hospitalizácia nie je nutná“, povedal Oleg Volynkin. Troch, kapitána, 19-ročného námorníka a 23-ročného stážistu – výbuch vymrštil cez palubu. Pátranie po nich sa začalo okamžite . Zo Simferopola štartoval pátrací vrtuľník Mi-8 s tromi záchranármi na palube z Gelendžiku tak isto vrtuľník Mi-8 so záchranármi.Tí používajú termovízne kamery. V oblasti je silný morský prúd a vietor dosahuje štvrtý stupeň desaťstupnovej stupnice. Traja nezvestní námorníci sa zatiaľ nenašli. V noci bolo preskúmaných 400 kilometrov štvorcových. Do pátrania bolo zapojených sedem námorných lodí.

„Bol vypočítaný model dráhy v prúde nezvestných členov posádky. Na uskutočnenie záchrannej operácie sa vytvorilo zoskupenie s celkovo 125 ľuďmi a 18 kusmi techniky“, informovala tlačová služba ministerstva pre mimoriadne situácie KP-Kuban. Všetky dôvody a okolnosti incidentu sa objasňujú. Skutočnosť, že loď bola opravená pred niekoľkými týždňami, je obzvlášť zaujímavá pre odborníkov . To je aj možno kľúč k vysvetleniu havárie.

USA zadržali 4 iránske tankery, ktoré prepravovali benzín do Venezuely (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info