HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Turistické destinácie v mnohých krajinách pozývajú klientov na dlhodobý homeoffice

"Práca z domu", ilustr. foto - unsplasch.com

Práca z domu môže byť aj práca z hotela. Hoci aj toho, ktorý stojí na pláži v Dubaji.

Už aj Dubaj pozýva ľudí z celého sveta do domácej kancelárie. Prečo sedieť doma s počítačom na kolenách, keď môžete pracovať na diaľku z Dubaja? Podobné ponuky pre zamestnancov vzdialených od sveta, ktorí boli kvôli pandémii nútení pracovať z domu, predstavili už pred časom Estónsko, Gruzínsko a Barbados. V téme pokračuje portál rp.pl.

Pandémia tento rok zmenila spôsob práce miliónov ľudí po celom svete. Veľké spoločnosti ako Facebook a Google poslali svojich zamestnancov do dlhodobej domácej kancelárie. Niektoré krajiny alebo mestá využili príležitosť zarobiť si na tejto zmene životného štýlu aj nejaké peniaze. Na zoznam miest s dlhodobými vízami pre zamestnancov homeoffice sa nedávno pridal aj Dubaj, ale takéto ponuky môžeme využiť po celom svete. (Dokonca aj na Slovensku – poznámka red. HD.)

V Spojených arabských emirátoch bude možné vďaka novým vízam pre pracovníkov na diaľku zostať rok. Cena takéhoto víza je približne 1 100 PLN, ale kvôli vysokým životným nákladom v Dubaji musia žiadatelia preukázať mesačný príjem najmenej 5 000 USD. Vízum vydané miestnymi úradmi vám umožňuje využívať okrem iného služby dubajských bánk a tiež dáva právo zapísať deti do škôl v Dubaji. Jeho držitelia nebudú povinní platiť daň z príjmu.

Chirurg na „homeoffice“ cez 5G? Žiaden žart!

„Globálna pandémia zmenila spôsob, akým žijeme a pracujeme. Ľudia dnes kladú na prvé miesto svoje zdravie, pohodu a schopnosť vyvážiť pracovný a súkromný život. Dubaj má jedinečnú pozíciu, aby ponúkol bezpečné a dynamické životné príležitosti digitálnym nomádom a ich rodinám, či už na pár mesiacov alebo po celý rok, “uviedol Helal Almarri, generálny riaditeľ spoločnosti Dubai Tourism.

Podobnú ponuku pre ľudí pracujúcich v domácej kancelárii predstavilo okrem iného Estónsko (ako prvá krajina v Európskej únii), Gruzínsko, Barbados, Aruba a Bermudy. Podobné programy pre nezávislých pracovníkov a samostatne zárobkovo činné osoby sú už roky dostupné aj v Nemecku, Portugalsku, Českej republike a Španielsku . Na Slovensku sa na ne ešte len čaká.

Z domu pracoval počas prvej vlny pandémie takmer každý druhý ekonomicky aktívny Slovák

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info