HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko udelilo Snowdenovi trvalý pobyt

Edward Snowden/TASR
Informátorovi NSA Edwardovi Snowdenovi bolo Ruskou federáciou udelené povolenie na trvalý pobyt na dobu neurčitú, informuje portál RT.

Bývalý kontraktor CIA a Národnej bezpečnostnej agentúry žije v ruskom exile už od roku 2013, keď odkryl bezprecedentné operácie hromadného sledovania uskutočňované americkými spravodajskými službami. USA od tej doby požadujú jeho vydanie, aby čelili obvineniam z porušenia zákona o špionáži.

Ochota dať sa zaočkovať proti koronavírusu na Slovensku klesá

Snowdenovi bolo dnes udelené otvorené povolenie na pobyt,“ uviedol vo štvrtok jeho právnik Anatoly Kucherena. Tridsaťsedemročný mladík čelí v prípade dokázania viny perspektíve až 30 ročného väzenia, jeho vydanie je však v blízkej dobe nepravdepodobné, najmä vzhľadom na jeho nové povolenie.

V poslednej dobe je Snowden zapojený do bitky o autorské honoráre zo svojich pamätí „Trvalý záznam“, zverejnených minulý rok v septembri. Začiatkom tohto mesiaca federálny sudca rozhodol, že americká vláda môže využiť autorské honoráre vo výške 5,2 milióna dolárov, ktoré Snowden získal z predaja knihy.

Časti koronavírusu v odpadových vodách! Zistili to podľa odobratých vzoriek

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info