HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Od začiatku pandémie vo Veľkej Británii viac ľudí zomrelo doma na rakovinu, srdcové choroby a demenciu

Ilustračné foto / Pixabay

Rakovina a ďalšie smrteľné choroby si tento rok vyžiadali vyšší počet životov v Británii, ukazujú nové údaje, pričom počas pandémie sa hospitalizácia pre nekoronavírusové stavy významne znížila, informuje portál RT.

Úmrtia na srdcové choroby u mužov v súkromných domoch v Anglicku boli o 26 percent vyššie ako päťročný priemer od začiatku pandémie, informovali britské médiá s odvolaním sa na Úrad pre národnú štatistiku (ONS). Podobne to bolo aj pri úmrtí na rakovinu čriev u mužov, pričom čísla stúpli až o 46 percent.

Úmrtia na demenciu a Alzheimerovu chorobu sa zvýšili u žien o 75 percent a úmrtia na rakovinu prsníka sa zvýšili o 47 percent.

Analyzujúc úmrtia v domoch registrovaných medzi 28. decembrom 2019 a 11. septembrom 2020, ONS uviedla, že „v prípade hlavných príčin smrti v Anglicku a vo Walese boli nad päťročným priemerom, zatiaľ čo úmrtia v nemocniciach a nemocniciach boli nižšie ako päťročný priemer, čo naznačuje prerozdelenie úmrtí medzi miestami.“

Poľské fitnesscentrum sa vyhlásilo za cirkevný chrám. Snaží sa tým vyhnúť lockdownu

„Na rozdiel od vysokého počtu úmrtí súvisiacich s Covid-19 v nemocniciach a domovoch starostlivosti, väčšina úmrtí v súkromných domoch nesúvisí s Covid-19,“ napísala vedúca analýzy úmrtnosti v ONS, Sarah Caulová.

Médiá predtým uvádzali, že hospitalizácia pacientov s rakovinou dramaticky poklesla medzi marcom a júnom, keď bol NHS náhle ohromený prílivom pacientov s Covid-19, a to isté platilo aj pre choroby, ako je cukrovka a mŕtvica.

Júlová štúdia výskumného centra pre zdravie v oblasti rakoviny predpokladala v priebehu budúceho roka až 35 000 ďalších úmrtí na rakovinu, pretože lekárske zdroje sa zameriavajú na boj proti koronavírusom.

Český minister zdravotníctva pripúšťa, že vírus unikol z laboratória (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info