fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prijatím novely sa zlepší prijímanie i predvídateľnosť opatrení, tvrdí Krajčí

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Prijatím novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia sa zlepší predvídateľnosť opatrení, zlepší sa ich prijímanie a tiež sa zvýši pocit právnej istoty občanov. Na záver diskusie v pléne o návrhu to v stredu vyhlásil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Opatrenia budú podľa ministra uzákonené vo vyhláškach, stanú sa z nich všeobecne záväzné právne predpisy. Vďaka tomu budú môcť byť podľa Krajčího preskúmateľné. „Ústavný súd doteraz odmietol všetky ústavné sťažnosti,“ skonštatoval s tým, že opatrenia považoval Ústavný súd za hybridné právne akty a to sa teraz zmení.

Ministra neteší, že sa nová legislatíva prerokúvala v parlamente zrýchlene. Upozornil, že bolo potrebné reagovať na Generálnu prokuratúru (GP) SR, ktorá 29. septembra doručila Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozornenie.

V ňom GP skonštatovala, že ÚVZ porušil zákon pri vydávaní opatrení v čase prvého vyhláseného núdzového stavu pre pandémiu nového koronavírusu. Novela teda podľa Krajčího rieši problémy, ktoré sa vyskytli v praxi. Chcú tak vyjsť v ústrety hygienikom a uľahčiť im prijímanie ďalších opatrení.

COVID-19: Nemocnica v Martine na dne svojich kapacít. Pacientov zo severu Slovenska už neprijíma!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info