fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Odvolací Krajský súd v Bratislave rozhoduje o väzobnom stíhaní Rudolfa K.

Na snímke uprostred starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý prichádza v sprievode polície na Okresný súd Bratislava III / Fotokoláž (via TASR)

Trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu (KS) v Bratislave začal rozhodovať o sťažnosti prokurátora voči rozhodnutiu Okresného súdu (OS) Bratislava III, ktorý v nedeľu (4. 10.) nezobral do väzby starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa K.

Verejného zasadnutia pred sťažnostným súdom sa zúčastňuje ako Rudolf K., jeho obhajkyňa Eva Mišíková, tak aj prokurátorka Okresnej prokuratúry Bratislava III. Rudolf K. čelí obvineniam z prečinov a zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. „Nie sú splnené podmienky väzby a nie je splnená materiálna stránka dôvodov väzby, čo sme už uviedli na prvostupňovom súde,“ zdôraznila novinárom pred začatím zasadnutia obhajkyňa Mišíková.

Obvinenie sa má podľa hovorcu bratislavského Nového Mesta Mareka Tettingera týkať troch developerských projektov. V prvom prípade ide podľa neho o polyfunkčný komplex medzi Račianskou a Kukučínovou ulicou, ďalšie dva projekty sa majú týkať Jaskovho radu a Vlárskej ulice. Podľa miestneho úradu nie sú v súlade s územným plánom hlavného mesta. Tettinger zároveň skonštatoval, že na novomestskom miestnom úrade si nie sú vedomí žiadneho porušenia legislatívy, ktorého by sa mohol starosta dopustiť.

Boj s Pentou zrejme myslí Matovič vážne. Odkaz vlády súkromné poisťovne isto nepoteší

Bratislavská krajská kriminálna polícia vo štvrtok 1. októbra zasahovala v prípade vyšetrovania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Policajný vyšetrovateľ následne obvinil zadržaného starostu z dvoch prečinov a dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Následne OS Bratislava III nevyhovel návrhu prokurátora a obvineného do väzby nezobral. Hlavným dôvodom rozhodnutia o nevzatí do väzby bolo nesplnenie materiálnej stránky dôvodov väzby. Prokurátor 2. októbra navrhoval väzbu kolóznu a pokračovanie v trestnej činnosti.

Starosta sa až do ukončenia trestného konania vzdal kompetencií v oblasti stavebného úradu. Zároveň dočasne neúraduje z miestneho úradu, ale z Konskej železnice pri Trnavskom mýte. Podľa vlastných slov nechce dávať zámienku na podozrenie, že chce ovplyvňovať svedkov. Pracovať chce preto mimo dosahu pracovníkov, ktorí vystupovali ako svedkovia.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info