fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Na Slovensku pribudlo ďalších 353 nakazených koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Na Slovensku pribudlo ďalších 353 nakazených koronavírusom. Laboratóriá v nedeľu otestovali 3 382 vzoriek.

Nepribudlo žiadne úmrtie pacienta na COVID-19, z ochorenia sa zotavilo ďalších 37 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Správa bola aktualizovaná dňa 5.10.2020 o 10:25.

V nemocniciach je hospitalizovaných 279 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 242 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 13 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 24 pacientov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 8 572. Ministerstvo zdravotníctva to uviedlo na svojej webovej stránke.

V okrese Bratislava malo pozitívny výsledok testov 34 ľudí, v okrese Bardejov 31 a v okrese Stropkov 30. V okrese Dunajská Streda pribudlo 19 prípadov, v okrese Prievidza 16, v okresoch Svidník a Žilina 14, v okresoch Stará Ľubovňa a Trnava 13. Okresy Michalovce a Vranov nad Topľou majú 12 nových infikovaných, okresy Nové Zámky, Sobrance a Trenčín 11, okres Malacky deväť a okresy Košice a Spišská Nová Ves sedem.

Ďalší megabiznis Norberta Bödöra. Tentokrát s mobilným operátorom Štvorka

Päť pozitívnych prípadov bolo v okresoch Čadca, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, štyri prípady mali okresy Banská Bystrica, Galanta, Humenné, Ružomberok, Sabinov, Senica, Trebišov, po tri prípady mali okresy Komárno, Pezinok, Senec a Tvrdošín. Dva prípady mali okresy Košice a okolie, Liptovský Mikuláš, Partizánske, Poprad, Skalica, jeden prípad zaznamenali okresy Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Kežmarok, Levice, Levoča, Martin, Myjava, Piešťany, Považská Bystrica, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Snina, Topoľčany, Zlaté Moravce, Zvolen a Žiar nad Hronom. Je medzi nimi 181 žien a 172 mužov, sú vo veku od 1 do 93 rokov.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz 13 492, z ochorenia sa celkovo zotavilo už 4 865 pacientov. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVIDu-19 je 55. Od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo vyše 496-tisíc laboratórnych testov.

Napriek eufórii vlády o vývoji koronakrízy rastie medziročne počet zaniknutých firiem o desiatky percent

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info