fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Opäť zaujímavý „príbeh“ advokáta. Tentokrát sa týka obhajcu zadržaného Makóa

Bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó / Fotokoláž (via TASR)

Súčasný advokát zadržaného exšéfa KÚFS Ľudovíta Makóa Zoltán Perhács sa spomína aj v knihe Gorila Toma Nicholsona. V minulosti šéfoval inšpekcii, dnes na papieri vlastní miliónovú firmu blízku Makóovi, informuje o tom portál aktuality.sk

Po zadržaní do väzby

Veľký policajný zásah, ktorý sa odohral vo štvrtok ráno v obci Jelenec, mal jediný cieľ – zadržať bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa. Nad obcou dokonca kvôli nemu lietal aj policajný vrtuľník. Dôvodom je podozrenie z násilnej trestnej činnosti, medzičasom ho aj obvinili a vzali do väzby.

Bývalý riaditeľ KÚFS a niekdajší horúci kandidát na policajného viceprezidenta je momentálne obvinený z vydierania, obmedzovania osobnej slobody a tiež podporovania zločineckej skupiny, za čo ho poslal sudca Špecializovaného trestného súdu do väzby.

Obaja sú z jednej obce

Advokátom Makóa je Zoltán Perhács, právnik ktorý je z rovnakej obce ako niekdajší funkcionár daniarov. Perhács podľa aktuality.sk v minulosti pôsobil ako zamestnanec Katedry trestného práva Akadémie Policajného zboru, no tiež bol spomínaný v knihe o kauze Gorila, v ktorej novinár Tom Nicholson písal o údajnom spise tajnej služby. Ten mal vzniknúť na základe odposluchov SIS z konšpiračného bytu finančnej skupiny Penta a opisuje údajnú korupciu vo vysokej politike.

NAKA má od rána zasahovať na viacerých miestach

Perhács v knihe Gorila

V spise Gorila sú podľa portálu zaznamenané aj údajné rozhovory majiteľa bytu Zoltána Vargu s bývalým šéfom oddelenia osobitných činností úradu boja proti korupcii Jánom Rejdom. Ten v minulosti priznal, že do konšpiračného bytu Penty chodil, ale len preto, aby tam robil operatívno-pátraciu činnosť.

Podľa slovenského politicko-spoločenského týždenníka .týždeň mala Penta Rejdovi prostredníctvom Zoltána Vargu odovzdávať 50 až 100-tisíc korún mesačne. On však verejne odmietol, že by úplatky bral. V knihe Gorila sa ale v súvislosti s Rejdom objavilo aj Perhácsovo meno, ktorý bol tom čase šéfom inšpekcie ministerstva vnútra.

Advokát aj špeditér?

„Šéfom inšpekcie je človek, ktorý sa pozná s Jánom Rejdom, a neviem si predstaviť, že by sa na inšpekcii pustili do vyšetrovania takej kauzy. Lebo voľakedy robili spolu tu na korupcii a osobne sa poznajú,“ vyjadril sa v knihe Gorila Toma Nicholsona Branislav Jendrušák, bývalý vyšetrovateľ jednej z najväčších káuz v histórii Slovenska.

Aktuálne Perhács právne zastupuje Makóa pre jeho obvinenie v trestnej kauze, ale ani zďaleka to nie je prvý prípad, keď sa ocitá v jeho blízkosti. Perhács podľa aktuality.sk totiž na papieri vlastní firmu Guarding, ktorej kamióny parkujú v areáli patriacom Ľudovítovi Makóovi. V roku 2019 si Guarding pripísal tržby vo výške 6,2 milióna eur.

Kto útočí na Kollára?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info