fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Premiér hodnotí polrok svojej vlády, hovorí o snaživých ministroch

Predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) hovorí, že ešte nevidel snaživejších ministrov, ako sú tí v jeho kabinete. Napísal to na sociálnej sieti, kde hodnotí prvý polrok svojej vlády. Hovorí tiež o zdedených problémoch, rozkradnutých peniazoch a boji s mafiou.

„Idú naplno napriek korone, napriek všetkým prekážkam zvnútra ‚systému‘, keď im pohrobkovia mafie na ministerstvách hádžu polená pod nohy, kde a kedy môžu,“ napísal o ministroch na sociálnej sieti. Dodal, že je na svoj tím hrdý, hoci uznáva, že „to jednému ide lepšie a druhému až tak nie“.

„Sme odhodlaní, rovnako ako na začiatku, splniť naše sľuby a urobiť to, čo sme sľúbili – urobiť zo Slovenska krajinu, kde budú poctiví ľudia radi žiť. A viem, že to nebude ani náznakom ľahké a mafia bude ešte veľmi hrýzť,“ skonštatoval.

Na Slovensko prichádzajú slúžiť prví americkí vojaci

Matovič tiež kritizuje predchádzajúce vlády pod vedením Petra Pellegriniho (nezaradený) a Roberta Fica (Smer-SD). „Odhady hovoria o rozkradnutých 30 miliardách eur za 12 rokov ich vlád. Suma, ktorú, ak by sme rozdelili medzi deti, ktoré sa počas ich vlád narodili, mohlo mať každé zo 600.000 detí do vienka 50.000. Alebo každý dôchodca na rok o 200 eur mesačne celých 12 rokov vyšší dôchodok,“ upozornil premiér.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info