fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Sagan už zagratuloval Bennettovi k zelenému dresu, ale chce vyhrať poslednú etapu v Paríži

Peter Sagan. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Peter Sagan ešte môže získať 90 bodov v súťaži o zelený dres na Tour de France, ale to by musel vyhrať sobotňajšiu časovku s cieľom na kopci La Planche des Belles Filles a potom aj tradičnú nedeľňajšiu derniéru na Elyzejských poliach v Paríži plus šprintérsku prémiu v poslednej 21. etape.

Časovka je za 20 bodov, záverečná etapa za 50 a šprintérska prémia tradične za 20. Momentálne Sagan zaostáva za írskym lídrom Samom Bennettom o 55 bodov, ale dobre si uvedomuje, že prípadné víťazstvo v bodovacej súťaži by sa už rovnalo zázraku. Je totiž nepravdepodobné, že Bennett si do konca pretekov pripíše už len minimum bodov alebo žiadne.

„Gratulujem Samovi Bennettovi k jeho zelenému dresu na tejto Tour de France,“ napísal Peter Sagan na instagrame. „Robili sme v tíme, čo sme mohli, vydali sme maximum. Pokúsim sa ešte o víťazstvo v poslednej etape v Paríži,“ doplnil trojnásobný majster sveta.

Exodus Mičovského poradcov pokračuje. Čo je za tým?

Narušenie dlhoročnej suverenity Sagana v boji o zelený dres na TdF sa pokúsil vysvetliť predchádzajúci rekordér v tejto obľúbenej súťaži na „Starej dáme“ Nemec Eric Zabel. „Peter bol počas blackoutu zavretý v Monaku, kde žije. Prísne nariadenia spôsobili, že nemohol dostatočne trénovať vonku. Podobný problém mali aj iní jazdci, ktorí bývajú v rovnakom regióne. Druhá vec je jeho vek. Prehupol sa cez tridsiatku. Bodovačke kraľuje takmer desať rokov, nemôžete očakávať, že bude do nekonečna. Doteraz mal zaužívaný systém prípravy pred Tour a pre koronu ho musel zmeniť,“ povedal pre Pravdu držiteľ šiestich víťazstiev v bodovacej súťaži na TdF.

Sagan kraľoval zelenej súťaži na Tour de France s jednou výnimkou (v roku 2017 ho diskvalifikovali a predčasne musel ísť domov) od roku 2012 a výsledkom je rekordných sedem víťazstiev. Pre cyklistický svet je už dávno synonymom zeleného dresu na najslávnejších pretekoch, ale jeho rekordná séria sa musela raz prerušiť. Neznamená to však, že v budúcnosti si víťazstvo v súťaži rýchlosti nemôže prinavrátiť. Bude však záležať na jeho motivácii a tiež pozícii v možno novom tíme. Zmluva v nemeckom družstve Bora-Hansgrohe sa mu končí v závere roka 2021.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info