HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Sabbatini atakoval v Ohiu svoj najlepší výsledok v tomto roku, napokon skončil sedemnásty

Rory Sabbatini. FOTO - TASR/AP

Slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini v závere uplynulého týždňa atakoval svoje najlepšie umiestnenie v tomto roku na turnajoch PGA Tour.

Štyridsaťštyriročný golfista s juhoafrickým rodiskom napokon v Dubline v americkom Ohiu skončil sedemnásty, keď po sobotňajšom treťom kole dokonca figuroval na výbornom 6. mieste.

Nedeľa Sabbatinimu veľmi nevyšla. Zahral jeden úder nad par ihriska a klesol do druhej desiatky. Celkovo na podujatí zaznamenal výkon 9 úderov pod par.

Angels aréna bude aj naďalej slúžiť športu, Košice vyčlenili na rekonštrukciu 1,4 milióna eur

Sabbatiniho najlepším výkonom v prestížnom seriáli v tomto kalendárnom roku zostáva 14. priečka z Fort Worth v prvej polovici júna, bol to prvý turnaj po reštarte sezóny. Jej pauzu spôsobila pandémia koronavírusu. Ešte v polovici decembra 2019 Sabbatini triumfoval na turnaji dvojíc QBE Shootout po boku Američana Kevina Twaya.

Vtedy sa stal vôbec prvým hráčom so slovenským občianstvom, ktorý ovládol jeden z turnajov pod hlavičkou PGA Tour. V minulosti si pripísal ešte vo farbách rodnej krajiny šesť turnajových prvenstiev na tejto úrovni.

Prvenstvo si v nedeľu vybojoval Američan Collin Morikawa, ktorý rovnako ako jeho krajan Justin Thomas dosiahol výkon 19 úderov pod par. Rozhodnúť musel až rozstrel, v ktorom na tretej jamke v poradí zvíťazil 23-ročný Kalifornčan Morikawa a pripísal si druhý celkový triumf na okruhu.

Volko dosiahol na stovke v Dubnici šiesty najlepší čas kariéry, 10,16 s ho teší napriek silnejšiemu vetru

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info