HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump vystúpil prvý raz na verejonsti v rúšku

Prezident Donald Trump po prvý krát na verejnosti s tvárovou ochrannou maskou, počas návštevy Národného vojenského zdravotníckeho centra Waltera Reeda v Bethesde / SITA (AP Foto / Patrick Semansky)

Americký prezident Donald Trump sa v sobotu ukázal vôbec prvýkrát na verejnosti s rúškom na tvári, píše agentúra AP.

Trump si rúško nasadil počas návštevy vojenskej nemocnice v prímestskej časti americkej metropoly Washington. „Keď ste v nemocnici… tak si myslím, že sa od vás očakáva, že budete mať rúško,“ uviedol pre médiá pri odchode z Bieleho domu. Podľa agentúry si rúško však nasadil až pred vstupom do nemocnice.

Trump všeobecne odmieta nosiť ochranu dýchacích ciest na tlačových konferenciách, zhromaždeniach a iných verejných podujatiach. Podľa agentúry AP, ktorá sa odvoláva na ľudí okolo amerického prezidenta, sa Trump bojí, že v rúšku by vyzeral ako slaboch. Takisto sa obával, že keby nosil rúško, pozornosť verejnosti by sa viac zamerala na zdravotnú krízu v krajine ako na oživovanie hospodárstva.

Aj keď rúško bežne nenosí, Trump v minulosti uznal, že by bolo vhodné, keby si ľudia zakrývali tvár v interiéroch, ak sa nachádzajú blízko seba. Zároveň však obvinil novinárov z toho, že rúška nosia, aby boli politicky korektní a na Twitteri si za nosenie rúška robil srandu zo svojho rivala z Demokratickej strany Joea Bidena.

Desivé video policajných áut NYPD, ktoré prerážajú davy demonštrantov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info