HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Farizeji, podvodníci a eurofondy

Fotokoláž / REdakcia (via Shutterstock, TASR)

Jediným tmelom tejto koalície sú iba eurofondy, lebo to je jediné miesto, odkiaľ sa dá ešte niečo uhryznúť.

Boris Kollár nie je z vládnutia s kiskovcami nadšený. Podľa Andreja Kisku strane Za ľudí výrazne uškodilo, že do vlády vstúpila aj s hnutím Sme rodina, (akoby ich volebný výsledok tesne nad prahom 5% mohol považovať Kiska za dôveru voličov). Počas roztržky na tému diplomovej práce nazval B. Kollár svojho koaličného partnera Juraja Šeligu farizejom a Andreja Kisku daňovým podvodníkom.

A Igor Matovič si vraj na stretnutí koaličných poslancov robil žarty z konfliktu medzi B. Kollárom a podpredsedom strany Za ľudí J. Šeligom. Toto je obraz vládnej koalície po necelých štyroch mesiacoch vládnutia.

Jediné, na čo sa dokázali počas toho vyhovárať, je koronavírus. Prišiel im veľmi vhod na to, aby zakryli neschopnosť dohodnúť sa na základných veciach. Jedinou výraznejšou snahou je presadiť zákon, ktorý by umožnil dosadiť Matovičovho kamaráta Daniela Lipšica za generálneho prokurátora. Lebo ešte aj pri schvaľovaní pomoci podnikateľom, tzv. Sulíkovho „kilečka“, sa muselo čakať kým sa vyrieši problém s Kollárovou diplomovkou.

O neonacistoch a satanistoch v americkej armáde (Leonid Savin)

Medzitým Matovičova vláda nedokázala vyrobiť ani nový protipandemický plán a verejné financie nemajú ani náznak akéhokoľvek plánu na to, akoby sa dala situácia riešiť bez eurofondov. O peniazoch sa dozvedáme prevažne len z premiérových úst a aj to len vo forme, že možno niekto kúpi vládnych poslancov.

A do toho jeden z „lídrov“ zmeny politickej kultúry začal písať knihu. Strana sa mu už rozpadla a jej poslední traja relevantní predstavitelia bojujú o nástupníctvo. Kiska, ktorý sa pomaly videl premiérom, odišiel na politický dôchodok a iba sem tam podrýpne zo zákopu, aby reč nestála.

Aj napriek všetkým rečiam o lepšom vládnutí sú tmelom tejto koalície iba eurofondy, lebo to je jediné miesto, odkiaľ sa dá ešte niečo uhryznúť. Starosť o občanov je totiž evidentne na mieste až vtedy, keď si vyriešia obsadenie okresných úradov, nových ministerstiev, alebo prípadne pozície pre všetky Kollárove kamarátky. Nuž niet sa čo čudovať, takto to chgodí stále, keď nastane zmena vo vláde. Kým sa to zmení, budú už ďalšie voľby a tie zase nič nezmenia.

Pentagon vyzbrojuje svojich morských „bielych slonov“ balistickými raketami (Vladimír Prochvatilov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info