HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Prví dobrovoľníci ruskej vakcíny proti Covid-19 nehlásia žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky

vakcinácia
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Dva týždne po podaní ruskej vakcíny proti Covid-19 sa skupine dobrovoľníkov nevyskytli žiadne negatívne vedľajšie účinky, čo zvyšuje nádej, že čoskoro bude možná masová imunizácia, informuje portál RT.

„Dobrovoľníci z prvej testovanej skupiny sa cítia dobre a nemajú žiadne zdravotné ťažkosti,“ uviedla tlačová správa ministerstva obrany. „Za posledné dva týždne nedošlo k žiadnym vážnym vedľajším účinkom,“ ďalej sa píše v správe.

Dobrovoľníci z druhej testovanej skupiny, ktorí dostali vakcínu o päť dní neskôr, tiež nehlásia nepriaznivé vedľajšie účinky.

Testovanie ruskej vakcíny proti Covid-19 vykonáva spoločne ministerstvo obrany a Gamaleiov inštitút epidemiológie a mikrobiológie so sídlom v Moskve. Začiatkom júna boli dobrovoľníci vybraní z vojenského personálu a civilistov.

Čínsky čierny mor! Vnútorné Mongolsko prijíma preventívne opatrenia

30. júna ruský minister obrany Sergej Šojgu informoval prezidenta Vladimira Putina, že testy by sa mali skončiť do konca júla. Očakáva sa, že vakcína bude zaregistrovaná v auguste a čo najskôr bude uvedená do sériovej výroby.

Podľa riaditeľa inštitútu Alexandra Ginzburga sa dúfa, že po sekundárnej injekcii imunita vydrží dva roky. Rusko plánuje vyprodukovať až 70 miliónov dávok a zdravotnícke organizácie sa už teraz pripravujú na jej výrobu.

Pápež ocenil snahu BR OSN o nastolenie celosvetového prímeria

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info