HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Kiskovci aj Sulíkovci dokázali, že im nejde o princípy

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Opäť sa potvrdila sila „dvojkoalície“ OĽaNO a Sme rodina.

Poslanci strán SaS a Za ľudí radšej zdrhli z hlasovania o odvolaní Borisa Kollára z postu šéfa parlamentu, ako by sa mali postaviť za svoje „princípy“. V podstate im išlo len o divadlo, ktorým chceli presvedčiť svojich pár voličov, že budú robiť „slušnú“ politiku.

Najväčšiu zásluhu na tom má však premiér Igor Matovič, ktorý im jasne odkázal, že bez Borisa Kollára nebude koalícia. A sám Kollár zahral veľký gambit, keď navrhol svoje odvolávanie sám.

Vyšlo mu to krásne, keď za jeho odvolanie bolo len päť poslancov. Opäť sa tak potvrdila sila „dvojkoalície“ OĽaNO a Sme rodina. Jednoducho sa boja o svoje fleky na nových ministerstvách, alebo len bojujú o svoje nové pozície v stranách. Naozaj sa stalo to, čo predpovedal Matovič a chlapci a dievčatá „stiahli chvost“.

Tým len dokázali, že im nemožno veriť. Rovnako ako aj Matovičovi, ktorý tiež sľuboval inú politiku, ale úplne sa odpísal navrhnutým systémom voľby predsedov okresných úradov. Môžu mať síce nezhody, môžu prezentovať nový štýl politiky, ale konieckoncov vždy ide len o moc a o udržanie sa vo funkciách. S titulom, alebo bez titulu.

Po Kiskovom konci v politike bude mať strana Za ľudí problémy s peniazmi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info