HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Ikonický akt Marilyn Monroe zmenil majiteľa: Za koľko sa legendárne dielo vydražilo?

Marilyn Monroe Zdroj: Facebook (Marilyn, Madness & Me)

Legendárny akt Marilyn Monroe († 36) s podpisom zakladateľa Playboya Hugha Hefnera († 91) sa vo štvrtok vydražil za viac ako 8 000 eur, informuje portál Aha!

Fotografia Toma Kelleyho zdobila stránky úplne prvého čísla Playboya vydaného v decembri 1953, ktorý si Monroe musela sama kúpiť, aby si materiál o sebe mohla prezrieť. „Tento akt pomohol Marilyn ku hviezdnej kariére a zároveň posilnil časopis Playboy, ktorý sa stal ikonickou súčasťou americkej kultúry,“ vyhlásil zástupca aukčného domu Nate D. Sanders Auctions pre Fox News.

Za ikonickú snímku s názvom Red Velvet s rozmermi 76 x 93 cm pritom božská MM dostala zaplatené iba 50 dolárov! Odvážnymi snímkami si vtedy navyše aj celkom zavarila. Amerika 50. rokov na publikované fotografie slávnych herečiek nebola pripravená a filmové štúdiá chcela akty ututlať. Herečka na rady však nedala a hrdo sa k snímkam hlásila. Meno nového majiteľa aktu aukčná sieň neoznámila.

Hefner s Marilyn začínal a pri nej aj skončil. V roku 1992 si zakúpil miesto posledného odpočinku priamo vedľa slávnej ikony, a to za vyše 70 000 eur. Obaja sú pochovaní vedľa seba na cintoríne v Los Angeles.

Kim Kardashian predviedla neuveriteľný osí driek: Ľudia ju podozrievajú, že si vyoperovala rebrá! (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info