HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO ŠPORT

Zomrel futbalista Marián Čišovský (aktualizácia)

Marián Čišovský. FOTO TASR - Michal Svítok

Futbalista Viktorie Plzeň Marián Čišovský podľahol vo veku 40. rokov svojej chorobe.

Trpel na amyotrofickú laterálnu sklerózu. O jeho úmrtí informoval klub.

Aktualizácia 28.6. o 10.38. hod.:

Niekdajší reprezentačný obranca odštartoval profesionálnu kariéru v roku 1996 v Humennom. O tri roky neskôr zamieril do Interu Bratislava (1999–2004), s ktorým získal dva majstrovské tituly a dvakrát vyhral Slovenský pohár. Po pôsobení v Žiline (2004–2005) prestúpil do Artmedie Petržalka, s ktorou vybojoval v sezóne 2007/2008 domáci titul.

Následne si prvýkrát vyskúšal zahraničný angažmán, v rokoch 2008–2011 hral za rumunský klub Politehnica Temešvár. Od roku 2011 obliekal dres Plzne. S Viktoriou dvakrát získal majstrovskú trofej a zahral si aj Ligu majstrov. V národnom tíme zaznamenal 15 štartov, v roku 2000 sa predstavil na OH v Sydney, o účasť na MS 2010 v JAR ho pripravilo zranenie.

V roku 2014 mu diagnostikovali ALS. Lekári odhalili zákernú chorobu po tom, čo Čišovského vyradilo z hry zranené koleno a nedobre sa hojilo. Amyotrofická laterálna skleróza mu ničila bunky centrálnej nervovej sústavy a viedla k strate schopnosti ovládať svalstvo. V nedeľu svoj boj s ťažkou chorobou prehral.

„Odišiel legendárny obranca a fantastický človek,“ napísal na sociálnej sieti Čišovského spoluhráč z Viktorie David Limberský. „Ďakujem Ti za všetko,“ reagoval Pavel Horváth. „Stratili sme kamaráta a bojovníka. Je mi smutno, temno.“

Bratislavská polícia našla dvoch mŕtvych, nadýchali sa splodín z elektrocentrály

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info